Radny Rady Miejskiej, a zarazem prezes stowarzyszenia Szklary Dolne "Nasza Przyszłość", Paweł Baran zaprasza mieszkańców Szklar Dolnych i Trzmielowa w każdym wieku do wspólnego spędzenia wolnego czasu na warsztatach ceramicznych z elementami makramy. Gdzie i kiedy odbędą się pierwsze zajęcia?

Paweł Baran, prezes stowarzyszenia Szklary Dolne "Nasza Przyszłość" zaprasza na wspólne zajęcia z wykonywania ceramiki oraz makramy wszystkie dzieci wraz z rodzicami i dziadkami ze Szklar Dolnych i Trzmielowa. Wśród sponsorów warsztatów znalazła się także Fundacja KGHM Polska Miedź.

- Poznamy technikę wykonywania ceramicznych naczyń, aniołków, a także popularne makramy. Pod koniec zajęć będzie okazja do stworzenia ceramicznego LEGO w nawiązaniu do tematyki Szklar Dolnych, a najlepsze prace zostaną nagrodzone - informuje radny Paweł Baran. - Zapisy odbędą się na pierwszych zajęciach, 20 listopada o godzinie 11:00, a następnie będziemy spotykać się 2 razy w miesiącu aż do czerwca - zaprasza radny.
Warsztaty, które odbędą się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych poprowadzi Izabela Niewiadomska, współzałożyciel pracowni ceramicznej "Kuźnia Przypadku Duszy i Pyłu". Na każdych zajęciach uczestnikom organizatorzy planują zapewnić poczęstunek: kawę, herbatę, wodę oraz ciastka. Ilość miejsc ograniczona.