W Mikołajki nie mogło zabraknąć najważniejszego punktu, czyli prezentów od Świętego Mikołaja dla najmłodszych. Sprawdziliśmy, jak przebiegła akcja będąca zwieńczeniem Jarmarku Bożonarodzeniowego, na który zaprosił mieszkańców Burmistrz Tomasz Kulczyński. Okazuje się, że charakterystyczny brodacz z Laponii odwiedził nie tylko chocianowski Rynek.

O tym, że poniedziałkowe popołudnie będzie nie lada gratką dla dzieciaków z gminy Chocianów pisaliśmy na naszym portalu wielokrotnie. Szczegóły znajdziecie w artykułach: "Dzisiaj blisko pół tysiąca prezentów dla dzieci", "Około pół tysiąca choinek i prezentów za darmo dla chocianowian" oraz "Choinka już stoi. Jakie atrakcje na weekend?". Teraz przyszedł czas na podsumowanie tej akcji.

- Do Stowarzyszenia Chocianów 2023, które przygotowało paczki mikołajkowe na poniedziałkowe spotkanie, zgłosiła się mama dwójki dzieci, które ze względu na zły stan zdrowia nie mogły się ze mną spotkać na Rynku. Postanowiliśmy wraz z moimi pomocnikami pojechać do tej rodziny, aby pokrzepić najmłodszych, życzyć im szybkiego powrotu do zdrowia i przekazać upominki - zdradził nam Marcin Ślipko, który wcielił się w rolę Świętego Mikołaja.
Żadne słowa nie opiszą tych emocji, jakie towarzyszyły w poniedziałek uczestnikom ostatniego dnia Jarmarku Bożonarodzeniowego 2021 w Chocianowie, dlatego przygotowaliśmy dla naszych Czytelników obszerną galerię zdjęć z tego wydarzenia. Znajdziecie się na zdjęciach?