Załatane dziury i odmalowane ściany w chocianowskim magistracie mogą cieszyć oko mieszkańców naszej gminy i przyjezdnych gości. Po wielu latach wreszcie ratusz wygląda jak budynek prawdziwie reprezentacyjny.

Przez wiele lat niektórzy zdawali się problemu nie zauważać. Widzieli go natomiast mieszkańcy, którzy przychodzili załatwić do chocianowskiego magistratu swoje sprawy, a także przyjezdni do naszej gminy goście, którzy brali udział w spotkaniach m.in. z Burmistrzem Tomaszem Kulczyńskim.

- Zewnętrzna elewacja Urzędu Miasta i Gminy Chocianów została doprowadzona do stanu, w którym mieszkańcy gminy nie muszą się wstydzić, że goście, którzy odwiedzają ratusz wyrabiają sobie na tej podstawie negatywne zdanie - komentuje Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - Dostawaliśmy wiele sygnałów, że pracujemy w budynku, który nie wygląda zbyt reprezentacyjnie. Dzięki decyzji Pana Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, który przyjmuje w ratuszu wielu ważnych gości z regionu, województwa, a także ważnych polityków ogólnopolskich, urząd został oczyszczony i odmalowany - dodaje Wan.
Przypomnijmy, że odkąd Burmistrzem naszej gminy został Tomasz Kulczyński, do Chocianowa zaczęli zjeżdżać politycy z pierwszych stron gazet. Wśród nich radni, starostowie, marszałkowie wojewódzcy, posłowie i senatorowie, a ostatnio nawet Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek. To wyraźne zaznaczenie Chocianowa na mapie dobrych relacji, które mają odzwierciedlenie także w pozyskiwanych środkach zewnętrznych na inwestycje dla mieszkańców.