Ulica Rotmistrza Pileckiego to kolejny przykład zaszłości po poprzednikach, z którymi zmagają się urzędnicy podlegli burmistrzowi Tomaszowi Kulczyńskiemu. Mieszkańcy, którzy zazwyczaj musieli przedzierać się przez błoto wreszcie będą mogli wejść do domu w godnych warunkach - zaczyna swój materiał lokalna telewizja Chocianow.tv (wideo poniżej).

Inwestycję wartą niemal 295 tysięcy złotych gmina może zrealizować dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, z którego tutejszy magistrat otrzymał blisko 40% wsparcia finansowego. To kolejna dotacja zewnętrzna zdobyta w tej kadencji. Pisaliśmy o tym w naszym artykule: "Kolejna inwestycja dofinansowana".

- Przez tyle lat, co się męczymy tutaj z tym błotem to jest masakra – mówi jeden z mieszkańców Chocianowa. - Ja tu mieszkam 10 lat, to ja czekam 10 lat. Jak to się stało, że nowy burmistrz to załatwił? Bardzo dobrze, cieszymy się z tego - dodaje zadowolony mieszkaniec ulicy Pileckiego w Chocianowie.
W ramach tego zadania budowlańcy położą ponad 830 metrów kwadratowych kostki betonowej. Przebudowana zostanie nawierzchnia drogi i chodniki. Powstaną także nowe miejsca parkingowe i nowa sieć elektroenergetyczna, dzięki czemu możliwy będzie montaż słupów oświetleniowych z oprawami LED. Na całym obszarze dla bezpieczeństwa pieszych wprowadzona zostanie także strefa zamieszkania.
[KN]