Dzień bez samochodu pod patronatem Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego już dzisiaj. Z tej okazji dla uczestników przewidziane zostały nagrody. Wśród nich rower!

Przypomnijmy, że Dzień bez Samochodu to międzynarodowa kampania proekologiczna świętowana co roku 22 września. Jest ona organizowana w ramach "Europejskiego tygodnia mobilności" i ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. Podczas tego dnia zachęca się kierowców do rezygnacji na jedną dobę z samochodów. W zamian promuje się i motywuje do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów (czytaj: "Burmistrz zaprasza na rower").

- Burmistrz Tomasz Kulczyński zaprasza na "Dzień bez samochodu". Nagroda główna już czeka na Was. To jest jedna z atrakcji, które będą czekały na uczestników - informują urzędnicy. - Wszyscy uczestnicy przejazdu i marszu nordic walking, którzy wypełnią i złożą u organizatora "oświadczenie o udziale w przejeździe", wezmą udział w losowaniu nagrody głównejOświadczenia można składać w dniu przejazdu tj. 17.09.2022 od godz. 15:00 na Placu Wolności (Rynek). Dziękujemy fundatorom nagród rzeczowych - dodają organizatorzy.
Tematem przewodnim tegorocznej kampanii to "Lepsze połączenia", co oznacza lepiej skomunikowanych mieszkańców oraz lepiej skomunikowane miejsca. Do akcji chętnie dołączyła również nasza gmina. Meta w tym roku znajduje się przy sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie (na ul. Wesołej). Po zakończonym przejeździe odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego oraz wręczenie nagród laureatom. Dla dzieci i młodzieży przygotowane będą warsztaty, dmuchańce i wiele innych atrakcji.