Niedziela Męki Pańskiej to w kalendarzu chrześcijańskim święto przypadające na 7 dni przed Wielkanocą, znane jako Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Rozpoczyna okres przygotowania duchowego do świąt będących okresem wyciszenia, skupienia i przeżywania męki Chrystusa.

Również dzisiaj nie mogło zabraknąć transmisji Mszy Świętej na żywo, stąd popularna Chocianow.tv zaprasza na godzinę 11:30 przed internetowe odbiorniki. Aby na bieżąco śledzić wydarzenie, wystarczy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także FacebookPopularność tej serii nie dziwi, nie tylko ze względu na obostrzenia epidemiczne. Od początku tego roku na wszystkich kanałach chocianowskiej telewizji, nabożeństwa wyświetlono łącznie blisko 39 tysięcy razy, co daje ponad 3 tysiące wyświetleń tygodniowo.

To ogromny sukces łączenia wiernych z ich najbliższą parafią, zwłaszcza, że zebrane przed ekranami bywają całe rodziny, a nie tylko pojedyncze osoby. Ze względu na ograniczenia, jakie od wczoraj funkcjonują na terenie całego kraju, przykładem ubiegłego roku lokalna telewizja Chocianow.tv będzie nadawać na żywo obrządek Triduum Paschalnego z tutejszej parafii. Serdecznie zapraszamy do śledzenia również naszego portalu, na którym z przyjemnością udostępnimy wszystkie transmisje lokalnej telewizji.
[KN]