Do 30 czerwca 2021 roku pszczelarze mogą w biurach powiatowych ARiMR składać wnioski o przyznanie pomocy. Wysokość wsparcia wynosi 20 złotych od każdej rodziny pszczelej, której udało się przezimować.

O pomoc w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa mogą ubiegać się pszczelarze zarejestrowani w ewidencji producentów i wpisani do specjalnego rejestru. Można to zrobić osobiście, z wykorzystaniem tzw. wrzutni, za pośrednictwem platformy ePUAP lub przesłać przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej.

- Zainteresowanych takim wsparciem, którzy obawiają się, że nie będą potrafili samodzielnie wypełnić wniosku, zapraszamy do kontaktu z naszymi biurami powiatowymi. Tam będą dostępni eksperci, którzy pomogą w technicznym wypełnieniu wniosku - informują służby prasowe Agencji. - Ze względu na ograniczenia wprowadzone w związku z COVID-19 uprzejmie prosimy, aby umawiać się telefonicznie na konkretny termin. To pozwoli uniknąć kumulacji wizyt w tym samym czasie oraz zadbać o bezpieczeństwo beneficjentów i pracowników ARiMR.
Tegoroczny limit pomocy wynosi 35 i pół miliona złotych. Wsparcie ma charakter pomocy de minimis. Wnioski o taką pomoc będzie można składać każdego roku. Więcej informacji na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.