Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zweryfikował prawdę. Okazuje się, że na koncie inicjatorów referendum rośnie liczba kłamstw, jakimi mamili mieszkańców Gminy Chocianów, oszukując ich, aby odwołać Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego i Radnych Rady Miejskiej. Wiemy jakiej treści oświadczenie będą musieli złożyć!

Zaledwie wczoraj informowaliśmy o tym, że inicjatorzy referendum okłamali mieszkańców podczas zbierania podpisów o odwołanie Burmistrza i Rady (czytaj na stronie: "Sąd nakazał im wycofać się z kłamstw"). Dziś dotarliśmy do kolejnego wyroku! Tym razem w sprawie wypowiedział się Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, który do wczorajszych kłamstw opozycji dopisał kolejne.

- Inicjatorzy referendum oświadczają, że podali do wiadomości nieprawdziwe informacje, jakoby Burmistrz Chocianowa Tomasz Kulczyński zaciągnął kredyt na kwotę blisko 5.5 mln zł oraz planował zaciągnięcie kredytów na kwotę 8.9 mln zł, zwiększył koszty utrzymania administracji o 3 mln zł rocznie, w grudniu 2021 r. otrzymał wyrównanie wynagrodzenia na kwotę ok. 52 tysięcy zł brutto, nie prowadził remontów dróg na terenie gminy, wyłonił bez przetargu przewoźnika realizującego tzw. darmową komunikację i mnożył etaty zatrudniając w urzędzie 7 radców prawnych, którzy są dodatkowo zatrudnieni także w szkołach i przedszkolach, nie realizował budowy kanalizacji, zamierzał zlikwidować klasy IV-VIII w szkołach podstawowych w Szklarach Dolnych i Parchowie, zamierzał podwyższyć ceny wody i ścieków o ok. 30% - tak w ocenie wrocławskiego sądu powinno brzmieć całe oświadczenie Bogumiły Cymbały, Pawła Kisiela, Krzysztofa Mistonia, Sławomira Sobczyszyna, Mariana Rynkiewicza i Adama Króla.
Łącznie naliczyliśmy już co najmniej 9 kłamstw, na których inicjatorzy oparli swoją zbiórkę podpisów. O komentarz do sprawy poprosiliśmy Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego.

- Kolejny raz udowadniamy, że opozycja kłamie, a wszystkie nieprawdy będę ujawniał i weryfikował przed sądem - przekazał nam Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Mieszkańcy zostali okłamani podczas zbiórki podpisów, dlatego naturalnym jest wniosek: NIE IDĘ NA REFERENDUM, BO NIE POPIERAM ICH KŁAMSTW - dodał włodarz Chocianowa.
Swojego oburzenia nie kryje także radny Marcin Ślipko z klubu Chocianów 2023, który również podsumował haniebne działania opozycji.

- Kolejny wyrok sądu udowadnia, że prawda jest po naszej stronie. To wstyd, że inicjatorzy nie mieli skrupułów, aby okłamywać swoich sąsiadów, mieszkańców Gminy Chocianów - podsumował wyrok radny Marcin Ślipko. - To pokazuje, że referendum oparte jest na kłamstwie, dlatego ja NIE IDE NA REFERENDUM - dodaje radny Ślipko.
Sąd zakazał także rozpowszechniania tych treści, dlatego jeśli w Wasze ręce wpadnie ulotka inicjatorów referendum, na którym pojawi się choćby jeden ze wspomnianych punktów - pamiętajcie: TO KŁAMSTWO!