W najbliższym czasie do mieszańców miasta i gminy trafi ponad 2000 maseczek ochronnych wielokrotnego użytku, rękawiczki nitrylowe, przyłbice ochronne i płyn dezynfekujący. To efekt działań Tomasza Kulczyńskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów we współpracy z radnymi Rady Miejskiej z Klubu Radnych "Tomasz Kulczyński 2018".

W ostatnim czasie popularne stało się pomaganie. Mieszkańcy Chocianowa na każdym kroku udowadniają, że potrafią wspierać się w trudnych chwilach. Nie zawiedli także chocianowscy decydenci, choć jak podkreślają, nie chcą chwalić się przekazanymi na pomoc kwotami pieniężnymi, aby nie uprawiać polityki na wolontariacie.

- Wiemy doskonale, że coraz ciężej jest kupić maseczki i inny asortyment ochronny, stąd też pomysł, aby te maseczki były wielokrotnego użytku, po wypraniu i wysuszeniu maseczka nadaje się do ponownego wykorzystania - zdradza Paweł Kisiel, Radny Rady Miejskiej w Chocianowie - pierwsze zamówienia złożyliśmy już 2 tygodnie temu - dodaje.

W doniesieniach ogólnopolskich mediów wiele słyszy się o brakach w asortymencie niezbędnym do walki z koronawirusem. W trosce o zdrowie mieszkańców samorządowcy zrzeszeni wokół burmistrza Kulczyńskiego postanowili wraz ze swoim liderem odpowiedzieć na te potrzeby, jednocześnie wspierając lokalnych przedsiębiorców.

- Blisko 1000 sztuk maseczek pochodzić będzie z chocianowskiej szwalni Q6, dzięki temu możemy pomóc lokalnemu przedsiębiorcy, a tym samym zapewnić potrzebującym jednostkom podstawową ochronę - mówi Artur Wandycz, przewodniczący klubu radnych TK2018 - jednak pokazywanie przekazanych kwot czy potwierdzeń przelewów jest w tej sytuacji niepotrzebne i to nic innego jak zbijanie kapitału politycznego.

Poza partycypacją w kosztach zakupu 1000 maseczek burmistrz kupił dodatkowo 2000 rękawic nitrylowych i 100 przyłbic ochronnych, które z pewnością okażą się nieocenioną pomocą w walce z SARS-CoV-2 i zabezpieczą przed ewentualnym zarażeniem się chorobą COVID-19 wywołaną koronawirusem.

- Cieszę się, że w tak trudnym czasie praktycznie wszyscy radni chcą pomagać mieszkańcom - podsumowuje działania samorządowców Tomasz Kulczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów.

Jak się dowiedzieliśmy, materiały w pierwszej kolejności trafią do tutejszych organizacji, instytucji i firm, których pracownicy pomimo zagrożenia zarażeniem nadal wspierają mieszkańców swoją codzienną pracą. O sposobie przekazania asortymentu radni będą informować na bieżąco w mediach społecznościowych.
[KN]