Nowy traktor ogrodowy będzie kosił trawę w Szklarach Dolnych. Urząd Miasta i Gminy w Chocianowie kupił właśnie urządzenie marki Stiga, model Estate 4092H na użytek tamtejszego Sołectwa. Wartość zakupu to około 10,5 tysiąca złotych. Ma długość niespełna 2,5 metra oraz zapewnia koszenie o szerokości blisko metra. 

"Cieszę się, że dzięki dobrej współpracy z Burmistrzem udało się zakupić ten traktorek, będziemy mogli teraz zadbać o boisko i tereny zielone sołectwa"
Pojazd to traktor ogrodowy napędzany jednocylindrowym silnikiem STIGA o mocy 7,9 kW przy 2600 obr./min. Jak czytamy na stronie producenta posiada napęd hydrostatyczny obsługiwany nożnie, agregat koszący 92 cm z dwoma nożami umożliwiający wybranie jednej siedmiu wysokości koszenia w zakresie od 25 mm do 80 mm i jest wyposażony jest w elektromagnetyczne sprzęgło załączania noży.

"Tylny kosz na trawę mieści do 290 litrów trawy, a wtyczka Multiclip umożliwia mulczowanie skoszonej trawy"
Cieszę się, że dzięki dobrej współpracy z Burmistrzem udało się zakupić ten traktorek - mówi radny Rady Miejskiej Paweł Baran (Prawo i Sprawiedliwość) - będziemy mogli teraz zadbać o boisko i tereny zielone sołectwa - dodaje.

Tylny kosz na trawę mieści do 290 litrów trawy, a wtyczka Multiclip umożliwia mulczowanie skoszonej trawy, czyli koszenie połączane z rozdrabnianiem runi, która jest pozostawiana na łące. Maszyna ma nową pokrywę silnika ze światłami przednimi LED o dużej mocy i duży zbiornik paliwa z zewnętrznym korkiem ułatwiającym dostęp. Kosiarka ma także kierownicę z miękką powierzchnią, wygodny fotel i panel sterowania z sześcioma kontrolkami do monitorowania wskaźników działania.
[KN]