W ubiegły poniedziałek, 6 maja tuż po zaprzysiężeniu na nową kadencję Burmistrz Tomasz Kulczyński zamieścił w mediach społecznościowych nagranie ze swojej wizyty w budynku dworca PKP, który w poprzedniej kadencji udało się przejąć na majątek Gminy Chocianów. Zapamiętaj jak wygląda to miejsce, bo po remoncie go nie poznasz!

O przejęciu tego budynku pisaliśmy na początku 2020 roku (czytaj: "Dworzec PKP wraca do Chocianowa"). Od tego czasu udało się przygotować niezbędne projekty na remont spełniający oczekiwania mieszkańców, pozyskać dofinansowania i wyłonić w transparentnym przetargu firmę, która podejmie się przywrócenia tego miejsca do użytkowania. To naprawdę krótki okres biorąc pod uwagę, jak wiele dokumentów trzeba było wypełnić i jak wiele instytucji trzeba było zaangażować w tę sprawę. Burmistrz Tomasz Kulczyński przyzwyczaił nas jednak, że jego domeną jest skuteczność, dlatego efekt tych starań musiał być pozytywny.

- Dzisiaj pierwszy dzień mojej nowej kadencji 2024- 2029. Co robimy? Pracujemy - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński w ubiegły poniedziałek, tuż po zaprzysiężeniu na drugą kadencję. - Przed nami realizacja obietnicy rewitalizacji budynku dworca PKP, który w zeszłej kadencji przejąłem na własność Gminy. Zobaczcie jak to teraz wygląda, bo jestem przekonany, że po rewitalizacji nie poznacie Kochani tego miejsca - dodał publikując nagranie (do zobaczenia poniżej).
(dalsza część artykułu pod nagraniem)


Przypomnijmy, że Gmina Chocianów przejęła od Polskich Kolei Państwowych S.A. nieodpłatnie aż 3 działki: nr 225/2 o powierzchni 0,22 ha, nr 225/3 o powierzchni 0,3726 ha oraz nr 225/9 o powierzchni 1,0165 ha. W skład przejętego majątku wchodzą Dworzec kolejowy, rampa, nawierzchnia asfaltowa i fragment ogrodzenia, i zabudowania gospodarcze, a powołany rzeczoznawca oszacował wówczas wartość przejęcia na kwotę dokładnie 621 tysięcy 180 złotych. Będziemy na bieżąco śledzić zmiany w tym obszarze, zwłaszcza, że nieopodal niebawem powstanie także obwodnica ułatwiająca dojazd do dworca od strony Polkowic z ulicy Głogowskiej (czytaj: "Konsultują obwodnicę miejską").

Obecnie wstęp dla osób postronnych jest tam surowo wzbroniony, dlatego zapraszamy do obejrzenia naszej obszernej galerii zdjęć z tego miejsca, zrobionych jeszcze przed rozpoczęciem remontu.