W ostatni weekend na ligowe boiska wybiegły ekipy z gminy Chocianów. W lidze okręgowej Stal Chocianów zainaugurowała wiosnę przed własną publicznością, a ich przeciwnikiem była liderująca w tabeli Iskra Księginice. Telewizja chocianow.tv przygotowała skrót z tego spotkania. Na boiska wybiegli także piłkarze Arki Trzebnice, Stali II Chocianów, Relaksu Szklary Dolne, Kryształu Chocianowiec i Victorii Parchów.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy częściej pojawiali się pod bramką przeciwników. Pierwszy sygnał ostrzegawczy przyjezdni wysłali w 12. minucie spotkania, kiedy po rzucie rożnym piłka uderzyła w słupek bramki chocianowian. Stal próbowała prowadzić grę, lecz Iskra raz po raz wyprowadzała groźne kontry. Jedną z nich precyzyjnym strzałem z dystansu w 24. minucie meczu na gola zamienił Daniel Sygnatowicz. Chwilę po stracie bramki w środku boiska faulowany był jeden ze "Stalowców", któremu puściły nerwy i wywiązała się szarpanina obu ekip, którą jednak szybko udało się opanować sędziemu zawodów.

Sporo emocji mieliśmy w końcówce pierwszej połowy. Najpierw odważnie w pole karne gości wdarł się jeden z zawodników Stali i wydawało się, że był faulowany przez przeciwnika. Gwizdek sędziego jednak milczał, a miejscowi uzyskali jedynie rzut rożny. W doliczonym czasie gry świetne podanie na wolne pole dostał gracz Iskry, który wygrał wyścig o piłkę z bramkarzem Stali. Ten z pełnym impetem staranował rywala, za co sędzia natychmiast usunął go z boiska. Już chwilę później rzut rożny wykonywali księginiczanie. Piłka po strzale głową trafiła w słupek, ale tym razem odbiła się prosto w Rafała Spychałę, który z najbliższej odległości skierował ją do siatki. Do przerwy mieliśmy zatem wynik 0:2.

Drugie 45 minut rozpoczęło się od odważnych ataków gospodarzy, z czego najgroźniejszy okazał się strzał z 50 minuty. W tej sytuacji świetnie zachował się bramkarz Iskry, który sparował uderzenie do boku. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak było też tym razem. Fatalny błąd i strata piłki ostatniego obrońcy Stali skutkowała sytuacją 2 na 1 z bramkarzem, którą bez problemu wykorzystali przyjezdni. Osłabiona drużyna miejscowych opadła z sił, z czego chętnie korzystała Iskra, raz po raz pojawiając się po polem karnym gospodarzy. Przed stratą kolejnych goli ratował swoich kolegów drugi bramkarz Stali. Po rzucie rożnym na kwadrans przed końcem spotkania piłkę do własnej bramki wpakował jeden z graczy gości, tym samym ustalając wynik spotkania na 1:3. Po 17 rozegranych kolejkach Stal zajmuje 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 36. punktów.

Ciekawe spotkania miały miejsce również w klasie B. Tam byliśmy świadkami pary derbowych spotkań. Arka Trzebince mierzyła się z drugim zespołem Stali Chocianów, a mecz zakończył się zwycięstwem tych pierwszych 3:1. Relaks Szklary Dolne mierzył się na wyjeździe z Victorią Niemstów i potwierdził swoją nienajlepszą dyspozycję w tym sezonie. Z Niemstowa zawodnicy Relaksu wrócili z bagażem 4 bramek, nie zdobywając żadnej. W Parchowie mieliśmy spotkanie sąsiadów z tabeli. 6. w tabeli Victoria podejmowała plasujący się pozycję wyżej Kryształ Chocianowiec. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 3:1.

Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook. Najnowszy materiał filmowy przygotowany przez chocianow.tv do obejrzenia oczywiście także poniżej.