Na sobotę, 21 stycznia synoptycy IMGW-PIB prognozują intensywne opady śniegu. Tego dnia temperatura nie wzrośnie powyżej zera. Znamy prognozę pogody na najbliższe dni.

W piątek, 20 stycznia słupki rtęci pokażą na Dolnym Śląsku temperaturę od -4 do 1 st. C. Najniższa temperatura w Chocianowie utrzymywać się będzie już tej nocy i przekroczyć może nawet -2 st. C. Prawdziwe załamanie pogody ma przyjść a w sobotę, 21 stycznia. Ujemnej temperaturze mają towarzyszyć intensywne opady śniegu. Synoptycy ustalili poziom zagrożenia na poziomie pierwszym.

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne - przekonują meteorolodzy. - Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania - dodają.
Synoptycy zalecają ostrożność, zwracają uwagę na konieczność śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Poniżej prezentujemy prognozę pogody dla Polski aktualną od dzisiaj do środy, 25 stycznia.