To nie tak miało wyglądać. Kolejna pozytywna inicjatywa Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego została zniszczona przez opozycyjnych radnych Annę Pichałę i Piotra Piecha. Miał być dialog Burmistrza, Sołtysów i pracowników urzędu ale ostatecznie spotkanie musiało zostać przerwane przez bezczelne nagrywanie dwójki w/w radnych.

- Niestety dzisiejszy Konwent Sołtysów został przerwany z uwagi na niedopuszczalne i karygodne zachowanie Radnej Sołtys i Radnego Opozycyjnego z obszaru miejskiego, którzy nie uszanowali woli osób uczestniczących w spotkaniu pomimo kierowanych próśb - napisał na swoim profilu Tomasz Kulczyński, Burmistrz Chocianowa.

Według relacji świadków wydarzenia, chodziło o nagrywanie uczestników spotkania. Nie zgadzali się na to wszyscy obecni i pomimo apeli m.in. Sołtysów, radni Pichała oraz Piech nie przestawali tego robić. W takim przypadku decyzja mogła być tylko jedna - uczestnicy Konwentu Sołtysów podjęli decyzję o przełożeniu go na inny termin. - Chcemy zmieniać wspólnie naszą Gminę, ale apeluję o poszanowanie swobody rozmowy - dodaje radny Paweł Bujak, który pełni również funkcję Sołtysa wsi Żabice.

Kilka dni później odbyło się kolejne posiedzenie Konwentu Sołtysów, tym razem bez radnych Pichały i Piecha. Rozmowa odbywała się w zdecydowanie lepszej atmosferze, a głównym zainteresowanym udało się zrealizować cały plan. - Cieszę się, że niczym niezakłócona dyskusja zaowocowała cennymi uwagami i planami rozwoju, które mam nadzieje zostaną zrealizowane w porozumieniu z Sołtysami obecnej kadencji – podsumował Burmistrz Chocianowa.