W sobotę 7 grudnia 2019 przed godziną 23 w miejscowości Chocianów doszło do pożaru warsztatu przy ul. Glogowskiej.

Jak donosi portal "112 Polkowice" około godziny 22:45 Stanowisko Kierowania PSP w Polkowicach odebrało zgłoszenie o pożarze budynku na ulicy Głogowskiej w Chocianowie. Pożar objął budynek warsztatu wraz z częścią biurową i wyposażeniem.

Na miejscu pracowały zastępy straży pożarnej z Polkowic, Chocianowa, Parchowa, Nowej Wsi Lubińskiej, Sobina oraz Przemkowa, Zespół Ratownictwa Medycznego i policja. Pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy z OSP Chocianów - w drodze był już pluton z JRG Polkowice.

Po przyjeździe strażaków na miejsce dach budynku był całkowicie w płomieniach. Od razu podjęto decyzję o ściągnięciu na miejsce akcji kolejnych jednostek straży pożarnej. Akcja gaśnicza była bardzo trudna. Zadania nie ułatwiał gęsty dym oraz pogarszający się stan budynku: zapadający się dach oraz uszkodzenie jednej ze ścian szczytowych. Pożar gaszono z każdej strony, także od góry ze specjalnej drabiny. 

Jedna osoba wymagała pomocy przedmedycznej, jednak po jej udzieleniu pozostała na miejscu zdarzenia. Teraz do ustalenia pozostały przyczyny pożaru.

[Źródło: Portal 112 Polkowice; zdjęcia: Krzysztof Halla]

[KN]