Zarząd Województwa Dolnośląskiego podjął decyzję o dofinansowaniu projektów modernizacji oświetlenia ulicznego i drogowego. Za sprawą realnego działania Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego inwestycja ma być realizowana także w Gminie Chocianów.

Krótkie hasło "Spektakularny sukces gminy Chocianów. Więcej informacji już wkrótce..." i udostępniony post Tymoteusza Myrdy, Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego pojawiło się w mediach społecznościowych na stronie Urzędu Miasta i Gminy Chocianów.

Niższe opłaty za energię, jaśniejsze ulice i jednocześnie mniej zanieczyszczenia światłem – tak będzie w części dolnośląskich miast i wsi - ogłosił na swojej stronie w mediach społecznościowych Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, po czym wśród wspomnianych gmin wymienił także Chocianów. - Cieszę się, że nasi samorządowcy idą tym torem - podkreślił Tymoteusz Myrda.
Wymiana oświetlenia w Gminie Chocianów będzie świetnym sposobem na zaoszczędzenie publicznych pieniędzy, zwiększeniem bezpieczeństwa mieszkańców, a także szczególną dbałością o środowisko.

Nie jest tajemnicą, że chocianowskie inwestycje cieszą się dużą estymą Zarządu Województwa Dolnośląskiego za sprawą dobrych relacji i konkretnych rozmów Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Pisaliśmy o tym już wielokrotnie, m.in.: "Rozwój kolei to rozwój gmin", "Rozmawiali o połączeniach z Chocianowem", "O współpracy, rozwoju i pieniądzach", a także "Więcej ludzi przyjedzie do Chocianowa". O szczegółach dzisiejszej decyzji z pewnością poinformujemy niebawem.
[KN]