Dziś tj. 24.09 odbyło się oficjalne otwarcie Społecznej Lodówki przy budynku OPS. Mieszkańcy licznie przybyli na uroczystą ceremonię przecięcia wstęgi przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Wśród uczestników ceremonii widać było m. in. Radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Piotra Karwan, kandydata na posła Jacka Karwan oraz wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Lubinie Tomasza Górzyńskiego. Widać było również wiele osób potrzebujących.

Lodówka Społeczna jest to przeszklona witryna chłodnicza stojąca w miejscu publicznym, ogólnodostępnym. Zamysł jest bardzo prosty: Masz za dużo jedzenia – wkładasz je do lodówki, a każda osoba może takim jedzeniem się podzielić. Dzięki temu zamiast wyrzucać nadmiar jedzenia, dzielisz się nim z każdym kto tego potrzebuje.

Społeczna Lodówka w Chocianowie powstała z inicjatywy Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Jest to kolejny dowód na to, że Burmistrz przejmuje się i dba o potrzeby każdego mieszkańca miasta.

- Wierzę, że idea foodsharing’u przyjmie się i mieszkańcy chętnie będą dzielić się i tym samym pomagać osobom w potrzebie. W wielu miastach w Polsce powstały już takie miejsca, teraz kolej na Chocianów. Dążę do tego, aby Nasza gmina rozwijała się, a mieszkańcy byli dumni z działań, jakie podejmuję wraz z radnymi, jednostkami i pracownikami urzędu- mówi Burmistrz Tomasz Kulczyński.


Mieszkańcy zgodnie mówią, że jest to wspaniała inicjatywa i szansa na pomoc ludziom w trudnej sytuacji życiowej. Czy pomysł to strzał w dziesiątkę? Czy mieszkańcy chętnie będą pomagać i zostawiać niepotrzebne jedzenie w Społecznej Lodówce?