W ostatnich miesiącach jesteśmy świadkami prawdziwego odrodzenia Stali Chocianów. Klub wrócił do korzeni, czyli do stawiania na swoich wychowanków, czego efektem było drugie miejsce w klasyfikacji Pro Junior System w poprzednim sezonie. Klub działa jednak nie tylko w rozgrywkach trawiastych, ale także w futsalu.

Szkolenie młodzieży od wielu lat stoi w Chocianowie na bardzo wysokim poziomie. Wielka w tym zasługa trenera Mirosława Wolana, który młodzieżą zajmuje się już bardzo długo. Po jego powrocie do Stali, klub stanął na nogi. Wyniki się zdecydowanie poprawiły, a mieszkańcy Chocianowa mogą cieszyć się, że w ich zespole grają wychowankowie Stali. W sezonie 2019/2020 chocianowski klub zajął drugie miejsce w klasyfikacji Pro Junior System, a w obecnych rozgrywkach jest zdecydowanym liderem.

Wolan, Tomaszewski, Zdulski, Żmuga, Gryga, Róg, Wesołowski, Skrzypek czy Kaliński to zawodnicy mocno związani z Chocianowem. I to właśnie przed tą młodzieżą stanie kolejne wyzwanie, tym razem w futsalu. Stal zgłosiła się do Mistrzostw Polski w Futsalu do lat 19.

- Zagramy w jednym z turniejów eliminacyjnych. Mamy bardzo mocny rocznik 2002, dlatego chcemy spróbować swoich sił również na hali – mówi Piotr Kusak, kierownik futsalowej Stali.
Trzeba przyznać, że ta odmiana futbolu jest coraz bardziej popularna w Chocianowie. Wszystko zaczęło się od drugoligowych występów Madness Chocianów, a ostatnio prawdziwą furorę w barwach pierwszoligowego Górnika Polkowice robi Marcel Wolan. W poprzednim sezonie został królem strzelców tego szczebla, co spowodowało, że stał się jednym z najbardziej pożądanych futsalowców w Polsce. Nowy sezon również rozpoczął koncertowo, bo czterema bramkami zdobytymi w Rzeszowie.

W eliminacjach Mistrzostw Polski U19 w futsalu zagra łącznie blisko sto zespołów w całej Polsce. Finał odbędzie się natomiast w Bielsku-Białej, gdzie gospodarzem będzie broniący tytułu Rekord.
[ZW]