W czwartek odbyły się wideokonferencje, podczas których prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej rozmawiał z przedstawicielami czwartoligowych klubów. Tematów było sporo, a jednym z nich pomysł na rozwiązanie sytuacji, gdyby w tym sezonie nie udało się dokończyć rozgrywek.

"Ze wszystkimi decyzjami musimy się wstrzymać do 11 maja, gdy powinna zapaść decyzja co dalej z rozgrywkami"
Ta informacja z całą pewnością najbardziej ciekawiła uczestniczącego w wideokonferencji prezesa Stali Chocianów Dominika Jaskólskiego. Szczególnie, że jeśli ten scenariusz miałby wejść w życie to chocianowski klub utrzymałby się w 4 lidze.

"Jeszcze przed odwołaniem rozgrywek Stal wywalczyła awans do półfinału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Legnica"
- Faktycznie taki scenariusz jest bardzo mocno brany pod uwagę, jednak ze wszystkimi decyzjami musimy się wstrzymać do 11 maja, gdy powinna zapaść decyzja co dalej z rozgrywkami - mówi Adam Michalik, Dyrektor Podokręgu Legnica.

Podczas spotkania, była rozmowa również o dalszych losach Pucharu Polski. Przypomnijmy, że jeszcze przed odwołaniem rozgrywek Stal wywalczyła awans do półfinału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Legnica. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, istnieje szansa, że być może do pucharowych zmagań uda się wrócić w lipcu. Wszystko jednak zależy od aktualnego rozwoju sytuacji związanej z koronawirusem.
[KN]