Uroczyste przekazanie wozu strażackiego odbyło się dzisiaj w Michałowie. Tamtejsza Ochotnicza Straż Pożarna otrzymała specjalny pojazd pożarniczy, Forda Transita. Ta realizacja wcześniejszej zapowiedzi jest kolejnym przekazaniem sprzętu strażakom w ostatnim czasie.

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chocianowie odremontował budynek jednostki, w którym stacjonować będzie wóz. Na profilu MZGKiM na jednym z portali społecznościowych czytamy podziękowania "za wspaniałą współpracę mieszkańcom Michałowa oraz Sołtysowi Michałowa". Miejski zakład informuje także, że zostały zamontowane kamery monitoringu, które z pewnością odstraszą potencjalnych wandali.

- Mimo, że nasza gmina nie należy do najbogatszych to zależy nam na tym żebyśmy pracowali dla każdego, kto tego potrzebuje - mówi Burmistrz Chocianowa, Tomasz Kulczyński - dziękuje mieszkańcom Michałowa za pomoc przy remoncie remizy strażackiej. Życzę Państwu, aby ten wóz służył jak najlepiej lokalnej społeczności.

Przekazanie wozu strażackiego do Michałowa to zasługa starań wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Wandycza oraz szefa Klubu Radnych Tomasz Kulczyński 2018, Artura Wandycza, którzy przemierzyli wiele kilometrów, aby prezent mógł dzisiaj trafić do strażaków. Pisaliśmy o tym w artykule: Zapowiadają niespodziankę dla strażaków.

To już kolejne przekazanie wozu strażackiego w naszej gminie w ostatnim czasie. O poprzednim informowaliśmy w artykule: Trzebnice z nowym wozem strażackim. Mamy nadzieję, że sprzęt będzie służył dobrze i długo, ale nie za często. 

[KN]