"Strażaków wspierajmy, elektrosprzęt oddajmy" - pod takim hasłem dzisiaj (środa, 24 maja) przez cały dzień (od godziny 11:00 do 20:00) strażacy z Trzebnic będą zbierać sprzęt elektryczny i elektroniczny. Co odbierają strażacy i czy to jedyny termin na pozbycie się elektrośmieci?

Każdy z mieszkańców Trzebnic może wystawić swój zużyty lub zepsuty sprzęt elektroniczny i elektryczny przed bramę swojej posesji. Strażacy będą zbierać go dzisiaj do godziny 20:00. Gdyby jednak taką potrzebę mieli mieszkańcy innych miejscowości naszej gminy - wystarczy zadzwonić do koordynatora akcji. Wówczas strażacy podjadą także poza Trzebnice.

- Od 11 do 20 będziemy jeździć, jeżeli ludzie z innych wiosek chcą się dołączyć lub z miasta mogą dzwonić do mnie na numer telefonu 609-949-934. mamy do dyspozycji auta, które będą kursować i odbierać od mieszkańców sprzęt - informuje koordynator akcji, Ryszard Baryluk. - Zachęcamy do oddawania telewizorów, komputerów, monitorów, drukarek, pralek, lodówek, kuchenek, telefonów, elektronarzędzi i tak naprawdę każdego sprzętu na baterie lub na prąd - dodaje organizator.
Organizatorem tej akcji jest Green Office Ecologic, a w wykonanie na terenie naszej gminy zaangażowali się strażacy ochotnicy z Trzebnic. Gdyby ktoś nie zdążył, nic straconego! Do piątku, 26 maja można będzie przywieźć zużyty sprzęt samodzielnie za budynek remizy trzebnickiej OSP. Z kolei już 10 czerwca będzie można pozbyć się elektrośmieci podczas XIII Biegu Borów Dolnośląskich.

Przeprowadzona zostanie Akcja Ekologiczna pn. "Nie wyrzucaj do lasu!". W ramach akcji zorganizowana zostanie zbiórka wszelkiego rodzaju elektroodpadów - pisaliśmy na naszym portalu.
Szczegóły znajdziecie w artykule "Trzynasta edycja popularnego biegu przed nami".