W ubiegłą sobotę pogoda dopisała, dzięki czemu trzebnicki Klub Strzelecki Glauberyt zorganizował dla wszystkich mieszkańców naszej gminny wspaniały piknik strzelecki. Cieszył się dużą popularnością, co swoją kamerą uchwyciła lokalna telewizja chocianow.tv. Zapraszamy do obejrzenia wideo (poniżej).

Oprócz kojarzonych z piknikiem kiełbasek, kanapek i słodkości na fanów broni palnej czekała prawdziwa gratka! Uczestnicy mogli nie tylko poznać podstawy strzelectwa sportowego, lecz także spróbować swoich umiejętności. Klub Strzelecki Glauberyt organizuje także szkolenia dla chętnych, którzy chcieliby uzyskać pozwolenie na broń. Warto zauważyć, że od 2011 roku dostęp do broni w Polsce jest powszechny, jednak (podobnie jak w przypadku egzaminu na prawo jazdy) należy spełnić kilka warunków i zdać egzamin. W tym mogą pomóc np. członkowie klubu z naszej gminy.

Dla naszych Czytelników mamy także galerię zdjęć z tego wydarzenia. Aby ją obejrzeć wystarczy odwiedzić stronę: "Piknik Strzelecki w Trzebnicach" (kliknij link).
[KN]