W ubiegłym tygodniu w Szklarskiej Porębie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół w Szachach. Do finałowych 19 drużyn z całej Polski awansowała także ekipa z Chocianowa, zajmując ostatecznie wysokie, piąte miejsce w całych zawodach.

Aby zmierzyć się z najlepszymi drużynami w Polsce zawodnicy musieli przejść dwa etapy rozgrywek. Najpierw szczebel powiatowy, w którym zajęli pierwsze miejsce, a później wojewódzki, po którym awansowali z drugiego miejsca do finału Mistrzostw Polski Szkół. Historyczny sukces odnieśli w składzie: Oliwia Kałuszka, Kacper Kałuszka, Marek Madej i Bartłomiej Róg. Opiekunami zwycięzców na wszystkich szczeblach byli Ewa Kopczyńska i Stanisław Róg.

- Wielkie emocje na pograniczu gór karkonoskich i izerskich trwały cztery dni, a każda drużyna rozegrała 11 meczy. Regulamin zakładał, że drużynę powinno reprezentować czterech zawodników, w tym co najmniej jedna dziewczyna. Tempo gry wynosiło 15 minut na gracza plus 10 sekund - wylicza Stanisław Róg, jeden z opiekunów chocianowskiej drużyny. - Wielkim sukcesem ukończyła zawody nasza reprezentacja szkolna zajmując 5 miejsce w Polsce, przegrywając tylko jeden mecz, trzy wygrywając i siedem remisując. Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe Urzędowi Miasta i Gminy Chocianów - dodaje Stanisław Róg.
Nasza drużyna otrzymała puchar i dyplom. Dodatkowym laurem są dwie indywidualne nagrody chocianowskich uczniów. Madej Marek został wicemistrzem Polski, a Róg Bartłomiej mistrzem Polski na swoich szachownicach. Otrzymali oni puchary, dyplomy oraz książki o tematyce szachowej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
[KN]