Gasshuku 2021 organizowane przez Polską Unię Karate Tradycyjnego (PUKT) przeszło do historii. Wydarzenie zgromadziło blisko 150 uczestników z 25 klubów w Polsce, w tym także z Chocianowa oraz karateków z Litwy i Czech. Karatecy przez 5 intensywnych dni korzystali w Europejskim Centrum Budo-Dojo Stara Wieś z wiedzy i doświadczenia świetnych instruktorów i wykładowców.

Spotkania obfitowały nie tylko w treningi mistrzowskie, ale też w inspirujące szkolenia i wykłady. Polska Unia Karate Tradycyjnego powstała, by wspierać i integrować społeczność karate tradycyjnego. Jej twórcy wprowadzają w życie nieszablonowe i ciekawe pomysły, które ułatwiają klubom codzienną pracę. Także trenerzy chocianowskiego klubu Karate Tradycyjnego "Sento-kan", Beata i Wiesław Olewicz skorzystali z zaprezentowanych rozwiązań.

- W Dojo Stara Wieś spotkali się ludzie z pasją, determinacją i potrzebą edukacji. Najlepsi instruktorzy i wykładowcy w Polsce każdego dnia dodawali wszystkim uczestnikom skrzydeł, by stawali się lepsi w karate i w życiu. Piękne walki podczas turnieju Goodwill Karate Tournament na długo zostaną w moim sercu… były emocje, wola walki i piękne techniki. Do zobaczenia za rok - skomentowała Marta Niewczas, jedna z prowadzących Gasshuku, członkini zarządu PUKT.
Jak się dowiedzieliśmy, zapisy na zajęcia chocianowskiego klubu karate w nowym roku szkolnym do nowych grup treningowych rozpoczną się już w środę, 1 września.