Inwestycje w Gminie Chocianów idą pełną parą. Świadczą o tym kolejne nagrania publikowane w sieci przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, który weryfikuje działania firm wybranych w transparentnych przetargach przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. Pod koniec maja swoje kroki włodarz naszej gminy skierował do COA.

COA czyli Centrum Obsługi Administracyjnej to miejsce, w którym mieszkańcy załatwią najważniejsze sprawy urzędowe. Budynek odzyskany na majątek gminy w poprzedniej kadencji teraz zmienia się na lepsze, aby służyć każdemu, kto będzie musiał załatwić ważne sprawy.

Z tej inwestycji jestem szczególnie dumny. Dlaczego? Ponieważ będziemy jedną z niewielu Gmin w całym Dolny Śląsk, która scentralizowała swoje usługi celem łatwej i transparentnej dostępności dla mieszkańców. Ta inwestycja pokazuje, że priorytetem są mieszkańcy Gminy, oraz w sposób oczywisty wychodzi na przeciw oczekiwaniom- ułatwia, usprawnia i porządkuje zaległości w relacjach Urzędnik- Mieszkaniec - podsumował inwestycję w mediach społecznościowych Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Jesteśmy Dla Was - to hasło już niebawem przestanie być tylko zwrotką na papierze, ponieważ każdy z Was, chcąc załatwić wszystkie swoje sprawy będzie miał możliwość doświadczenia go w codziennych tematach. Dzisiejszy przegląd tego zadania zapowiada się naprawdę obiecująco. Cieszę się, że już niebawem kolejna moja obietnica stanie się dla Państwa codziennością - przekazał włodarz publikując przy okazji nagranie z odwiedzin w tym miejscu.
(dalsza część artykułu pod nagraniem)


Co istotne, to właśnie w COA ma zostać kompleksowo rozwiązana kwestia dostępności dla osób niepełnosprawnych, aby łatwiej i w jednym miejscu każdy mieszkaniec mógł załatwić swoje sprawy administracyjne (czytaj: "Chocianów dostosowany dla niepełnosprawnych"). Przypomnijmy, że realizacja tej inwestycji możliwa jest dzięki odkupieniu dworku, który znajduje się w centrum miasta u zbiegu ulic 3 Maja i Fabrycznej (czytaj: "Wszystkie sprawy załatwią w jednym miejscu"). O postępach prac w tym miejscu informowaliśmy również na łamach naszego portalu (czytaj: "Centrum Obsługi Administracyjnej w przejętym budynku" oraz "Centrum Obsługi Administracyjnej w budowie").