Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński, jak co roku zdecydował się za własne pieniądze wysłać do mieszkańców naszej gminy list z życzeniami świątecznymi. Poniżej prezentujemy jego treść.

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Chocianów,

stoimy przed Świętami Wielkanocnymi, które w tradycji Chrześcijan należą do najważniejszego okresu przeżywania odkupienia i Zmartwychwstania Pańskiego. Także w tym roku przyjdzie nam zmierzyć się z przeżywaniem tego okresu w trudnej sytuacji epidemicznej, która jeszcze bardziej mobilizuje nas do troski o bliźniego.

Z tego miejsca pragnę symbolicznie z każdym z Państwa z osobna i ze wszystkimi razem usiąść do wielkanocnego śniadania, którego potrawy są symbolem nowego życia i Zmartwychwstania Chrystusa. Niech ta wieczerza będzie czasem zrozumienia i podsumowań w naszym życiu, opartym na przebaczeniu, wytrwałości w zamierzeniach i wspólnocie, jaką jesteśmy.

Wierzę, że jesteśmy w stanie, bez względu na możliwe obostrzenia i ograniczenia, wspólnie jednoczyć się w nadziei na wielką radość, jaką niesie ze sobą cały okres wielkanocny. To czas odnowy, nie tylko naszej wiary, ale także miłości do bliźniego. Czas przebaczenia i tworzenia nowych relacji, również ze starymi znajomymi. Bądźmy w tym czasie razem!

Tomasz Kulczyński
Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów