Licytacja cieszy się ogromną popularnością. Jeszcze wczoraj przed godziną 14. informowaliśmy, że "mamy już 2 tysiące złotych i nowe przedmioty". Dziś chocianowianie zebrali już zdecydowanie więcej. Co cieszy się największą popularnością?

Od wczoraj wiemy, że chocianowski sztab wspólnie z chocianow.tv postanowił przedłużyć czas licytacji do środy do godziny 18:00. Dodatkowo dwie ostatnie godziny będą nadawane na żywo na antenie lokalnej telewizji w mediach społecznościowych: w serwisie YouTube oraz na portalu Facebook. Również na żywo w ubiegłą niedzielę chocianowianie zaczęli licytację.

Od niedzieli udało się zebrać (na moment publikacji tego artykułu) już ponad 4 tysiące 800 złotych. Licytować można jeszcze dzisiaj do godziny 15:30 oraz w godzinach od 17:00 do 19:00 oraz jutro od 7:30 do 18:00, z czego ostatnie dwie godziny będą nadawane na żywo. Lista licytowanych przedmiotów wraz z ich aktualnymi cenami dostępna jest na stronie Regionalnego Centrum Kultury.

Wpis warty więcej

Aktualnie najpopularniejszym na aukcji okazał się wpis na historycznej koszulce. Jest to koszulka z 2004 roku z ogólnopolskich zawodów sportowo-pożarniczych. W 2005 roku zebrane były podpisy członków OSP Trzebnice, po czym koszulka została wystawiona na WOŚP celem wylicytowania wpisu. Tradycja była kontynuowania przez 7 edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku akcja została wznowiona. Co ciekawe, na moment publikacji tego artykułu wpis na koszulce wart jest już 2,5 tysiąca złotych. Dzięki temu istnieje szansa na pobicie ubiegłorocznego rekordu licytacji, gdy podczas 28. Finału wylicytowano przedmioty na łączną kwotę ponad 8 tysięcy złotych. Aby wylicytować któryś z prezentowanych w tym roku przedmiotów należy zadzwonić pod numer telefonu 513-166-572.

Jurek Owsiak zbiera na najmłodszych

W tym roku Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy chce wesprzeć oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Za zebrane pieniądze zakupione mają zostać zestawy endoskopów laryngologicznych, endoskopy giętkie, zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych, egzoskopy, lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory, lampy czołowe, lampy operacyjne i polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.
[KN]