Dzielnicowi z Chocianowa zatrzymali 33-latka w związku z podejrzeniem uprawy konopi indyjskich. W mieszkaniu mężczyzny funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 9 roślin, których uprawa zgodnie z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania narkomanii jest zabroniona. Mężczyzna usłyszał zarzut i musi się liczyć z konsekwencjami sięgającymi 3 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi ustalili, że jeden z mieszkańców Chocianowa trudni się zabronioną uprawą roślin. Funkcjonariusze po zebraniu wystarczającego materiału dowodowego odwiedzili wytypowanego mężczyznę i sprawdzili swoje podejrzenia.

- Wewnątrz lokalu policjanci zastali 33-latka, który nawet nie zdążył zareagować, gdy funkcjonariusze zauważyli krzewy konopi w różnej fazie wzrostu - komentuje powód zatrzymania młodszy aspirant Przemysław Rybikowski, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach. - Momentalnie na rękach mężczyzny zawitały policyjne kajdanki, a dzielnicowi przystąpili do dokładnego przeszukania lokalu - dodaje funkcjonariusz.
33-letni mieszkaniec Chocianowa został ostatecznie zatrzymany, a ujawnione rośliny zabezpieczone i przesłane do policyjnego laboratorium. Zatrzymany mężczyzna podczas przesłuchania usłyszał zarzut uprawy 9 sztuk konopi indyjskich, za co może trafić do zakładu karnego nawet na 3 lata.
[KN]