Ubiegły tydzień obfitował w spotkania piłkarskie, z których większość skończyła się zdobyciem punktów na korzyść piłkarzy z naszej gminy. To przedostatnie podsumowanie w tym sezonie, bowiem wszystkie drużyny pochodzące z gminy Chocianów w najbliższy weekend czeka ostatnia już kolejka meczowa.

Łącznie dwa spotkania rozegrali w ubiegłym tygodniu piłkarze Stali Chocianów, a z każdego z nich wynieśli ważne punkty. Dzięki temu chocianowscy piłkarze mają zagwarantowane utrzymanie się w lidze. Najpierw, w środę, 16 czerwca na własnym boisku podopieczni Mirosława Wolana pokonali Apis Jędrzychowice 1:0 (całość spotkania do obejrzenia na kanale lokalnej telewizji chocianow.tv), po to by w sobotę, 19 czerwca z Jeleniej Góry przywieźć jeden punkt potrzebny to utrzymania się w IV lidze.

Utrzymujemy się w IV lidze!!! Karkonosze - Stal 1:1. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Tomiś Żmuda. Utrzymanie w lidze dedykujemy naszemu kierownikowi śp. Joachimowi Wienckowi - pisali po ostatnim meczu z jeleniogórskim przeciwnikiem piłkarze Stali w mediach społecznościowych.
W niedzielę, 20 czerwca gorzej poszło zawodnikom Arki Trzebnice, którzy musieli na własnym boisku uznać wyższość Orła Zagrodno, któremu ulegli wynikiem 1:4. Zwycięstwo drużyny z Zagrodna skutecznie powstrzymało piłkarzy z Trzebnic w walce o trzecie miejsce w tabeli III grupy legnickiej Klasy A.

Więcej piłkarskiego szczęścia mieli zawodnicy II grupy legnickiej rozgrywkowej Klasy B, spośród których Victoria Parchów (6:1 na własnym boisku z LZS Nowa Wieś Lubińska) i Kryształ Chocianowiec (1:3 na wyjeździe z LZS Komorniki k. Polkowic) odnieśli pewne zwycięstwa, a Relaks Szklary Dolne przywiózł jeden punkt po remisie ze Zrywem Stary Łom.