Już za niewiele ponad 6 tygodni kolejna edycja Biegu Borów Dolnośląskich, na którą zapraszają Burmistrz Tomasz Kulczyński oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Chocianów Jacek Wiśniewski. W ramach trzynastej edycji bieg główny na 8 km oraz biegi dzieci na kilometr i 250 metrów. Sprawdzamy szczegóły!

Tej imprezie towarzyszy nie tylko sportowy duch walki, ale także świetna zabawa przy wspólnym ognisku, a także ekologiczna akcja "Nie wyrzucaj do lasu!", w ramach której można przynieść zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny. Nie inaczej będzie także w tym roku. Organizatorzy zapraszają miłośników aktywności na świeżym powietrzu do rezerwatu przyrody "Czarne Stawy" w Chocianowie, gdzie w sobotę 10 czerwca odbędzie się XIII edycja Biegu Borów Dolnośląskich.

CZYTAJ: "XI Bieg Borów Dolnośląskich za nami"

Uczestnicy także w tym roku pobiegną przez bardzo atrakcyjne pod względem przyrodniczym i turystycznym tereny naszej miejscowości. Biuro zawodów podobnie jak w latach ubiegłych znajdzie się przy Nadleśnictwie Chocianów (ul. Kościuszki 23), zaś uczestnicy, którzy przyjadą do Chocianowa samochodami, będą mogli skorzystać z parkingu przy sklepie Netto. Po otwarciu biura zawodów od godziny 11:00 przez 45 minut odbywać się będzie weryfikacja zawodników oraz wydawanie numerów startowych. Pięć minut przed południem nastąpi oficjalne otwarcie zawodów, a w samo południe wystartuje bieg główny (na 8 km), tuż po nim (12:05) bieg dzieci do lat 6 (250 metrów), a kwadrans po południu bieg dzieci do lat 12 (na odległość 1 kilometra).

Biegi poprowadzone będą po terenach Lasów Chocianowskich. Trasa biegu głównego liczyła będzie około 8 km (jedna pętla), bieg dzieci 250 m i 1 km. Biegi będą miały charakter przełajowy i w całości prowadziły będą leśnymi drogami. Start oraz meta biegów zlokalizowane będą przy granicy Rezerwatu „Czarne Stawy” w odległości około 200 m od biura zawodów - wyjaśnia Piotr Machoń, organizator zawodów.
Na godzinę 13:15 organizatorzy przewidzieli wręczenie nagród i oficjalne zakończenie zawodów, jednak nie będzie to koniec atrakcji, bowiem już od 12:30 do 15:00 mają zamiar z uczestnikami relaksować się przy wspólnym ognisku.

CZYTAJ: "XI Bieg Borów Dolnośląskich okiem kamery"

W związku z zaangażowaniem w imprezę Regionalnego Centrum Kultury w Chocianowie, nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych uczestników tej sportowej imprezy. Swoją cegiełkę dokładają także leśniczy, bowiem przez cały czas trwania imprezy (od godz. 11:00 do 15:00) prowadzona będzie zbiórka elektroodpadów.

W trakcie zawodów dla wszystkich dzieci które wystartują w biegu organizatorzy zapewnią nieodpłatnie bezpieczne elementy rekreacji dmuchanej (dmuchane zjeżdżalnie itp.) - czytamy w Regulaminie zawodów. - Przeprowadzona zostanie Akcja Ekologiczna pn. "Nie wyrzucaj do lasu!". W ramach akcji zorganizowana zostanie zbiórka wszelkiego rodzaju elektroodpadów - dodają organizatorzy.
Wszystkie dzieci startujące w biegu będą mogły nieodpłatnie korzystać z kącika zabaw. Dla wszystkich zawodników przygotowany zostanie posiłek oraz napoje.

CZYTAJ: "Pobiegli Borami Dolnośląskimi"
Zapisy elektroniczne prowadzone będą do czwartku, 8 czerwca do godz. 15.00 na: http://feniks-timing.pl/index.php/wydarzenie/xiii-bieg-borow-dolnoslaskich/.
Zawodnik dopisywany będzie do listy startowej po zaksięgowaniu opłaty przez organizatora. W przypadku wolnych miejsc do biegu głównego zgłoszenia przyjmowane będą również w dniu zawodów (10.06.2023r.) w biurze organizatora. Do biegu dzieci zapisy będą prowadzone tylko w dniu zawodów (10.06.2023r.) w biurze organizatora - wyjaśniają organizatorzy. - Limit zawodniczek/zawodników biegu głównego wynosi 100 osób. W biegu dzieci może wystartować maksymalnie 50 zawodniczek/zawodników. Decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w biegu jest odpłatny, opłata startowa w biegu głównym wynosi 25zł dokonując zapisów i opłaty elektronicznie oraz 30zł dokonując opłaty w dniu zawodów. W przypadku nieobecności zawodnika opłata nie będzie zwracana. Biegi dzieci będą nieodpłatne - czytamy w regulaminie.
Zdobywcy trzech pierwszych miejsc kategorii Open kobiet (K) i mężczyzn (M) otrzymają pamiątkowe nagrody. Każda z osób, która ukończy bieg główny oraz bieg dzieci otrzyma pamiątkowy medal. Nagrody będą wręczane podczas oficjalnego wręczania nagród. Zawodnik może odebrać nagrodę tylko osobiście. Serdecznie zapraszamy!