O tym, że Chocianowianie nie mogą podróżować pociągami w naszej gminie już od 20 lat zauważyli dziennikarze lokalnej telewizji chocianow.tv, którzy przygotowali dzisiaj nowy reportaż (wideo poniżej). Jak wynika z reportażu, ten stan rzeczy niebawem ma się zmienić, bo już niebawem kolej zawita na dobre w Chocianowie, o czym poinformował Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński.

W ostatnich dniach na stronie włodarza naszej gminy w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, które napawa optymizmem wszystkich miłośników kolei. Jak się dowiadujemy z nagrania, niebawem kolej na dobre zawita w Chocianowie.O tym temacie pisaliśmy już wielokrotnie, a nasi czytelnicy znajdą najważniejsze informacje na ten temat m.in. w artykułach: "Będą pieniądze na kolej", "Kulczyński: Wielki dzień dla Chocianowa", "O współpracy, rozwoju i pieniądzach", "Więcej ludzi przyjedzie do Chocianowa", "Kolejami Dolnośląskimi z i do Chocianowa". Tym razem Burmistrz Tomasz Kulczyński w mediach społecznościowych podzielił się specjalnym nagraniem wideo przygotowanym z okazji kolejnej inwestycji przybliżającej pociągi do naszej gminy.

Wspaniała informacja! Już niebawem w Chocianowie rozpoczynają się prace zmierzające do powrotu kolei! Jak poinformował Marszałek Tymoteusz Myrda ogłoszono zamówienie na wycinkę drzew na linii 303 Chocianów-Duninów - poinformował w mediach społecznościowych Burmistrz Kulczyński. - Dzięki współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego, oczekiwana przez wielu z Państwa i wspominana z sentymentem kolej jest już coraz bliżej naszej Gminy. Tak jak Państwa wielokrotnie zapewniałem, zrobię wszystko, żeby jeszcze w tej kadencji Chocianów wrócił na kolejową mapę Polski - dodał włodarz Chocianowa.
Pod zamieszczonym wpisem użytkownicy mediów społecznościowych mogą obejrzeć specjalne nagranie, które specjalnie dla swoich widzów udostępniła także chocianowska telewizja. To właśnie za sprawą ich reportażu mamy możliwość podzielić się z naszymi Czytelnikami kolejną dobrą nowiną w sprawie powrotu kolejowego transportu osobowego do naszej gminy (nagranie poniżej).

- Nowe składy, które powiększą flotę Kolei Dolnośląskich do prawie 74. pojazdów zasilą trasy kolejowe na Dolnym Śląsku rozbudowując siatkę połączeń, ale również zwiększając dostępność komunikacyjną, dochodząc do nowych miejsc, miast na mapie Dolnego Śląska, które dotychczas nie miały szansy na taki transport zbiorowy - informuje na nagraniu Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. - To jest też wypadkowa współpracy z państwem polskim, które sukcesywnie od półtora roku przekazuje dawne linie kolejowe, a Województwo Dolnośląskie ma zamiar je rewitalizować - dodaje Marszałek Myrda.
Działania Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego od początku kadencji zmierzają w kierunku powrotu kolei. Czy po ponad dwóch dekadach wreszcie mieszkańcy Chocianowa będą mogli podróżować tym środkiem lokomocji? Wszystko wskazuje na to, że będzie to możliwe jeszcze w tej kadencji.