Wiemy kto powalczy o mandat radnego w okręgu wyborczym nr 11. Mieszkańcy Michałowa, Ogrodziska i Żabic mogą postawić na rozwój i inwestycje. Zwycięzcę poznamy zapewne w dniu wyborów, 16 kwietnia.

O zbliżających się wyborach uzupełniających informowaliśmy na naszym portalu w artykułach: "Radny rezygnuje. Co udało się zrobić?" oraz "TYLKO U NAS! Wiemy kto wystawi kandydatów do rady". Dzisiaj poznaliśmy oficjalnie nazwiska kandydatów, spośród których reprezentującą ich osobę wybiorą mieszkańcy Żabic, Ogrodziska i Michałowa. O potencjalnych skutkach tej decyzji informowaliśmy w artykule: "Rozwój czy stagnacja? Żabice, Michałów i Ogrodzisko niebawem wybiorą!".

Przed mieszkańcami staje pytanie o przyszłość. Czy inwestycje staną w martwym punkcie, jak było na początku kadencji w Parchowie, Jabłonowie i Pogorzeliskach ze względu na brak współpracy z większością tamtejszej (byłej już - przyp. red.) radnej, czy może jednak dobra współpraca nowej osoby w radzie miejskiej z tego okręgu wyborczego pozwoli kontynuować realizację pomysłów, które działają na korzyść wszystkich mieszkańców - podkreślaliśmy.
O to, dlaczego ten wybór jest ważny z punktu widzenia mieszkańców tych trzech miejscowości zapytaliśmy szefa największego klubu radnych w chocianowskiej radzie miejskiej, przewodniczącego Klubu Radnych Chocianów 2023, Artura Wandycza. To właśnie to stronnictwo wystawiło w tych wyborach swoją kandydatkę.

- Nie ulega wątpliwości, że tylko osoba, która chce współpracować, która może się poszczycić jednocześnie doświadczeniem i energią do realizacji przedsięwzięć ma szansę realizować pomysły mieszkańców i naszą wspólną wizję. Dlatego zaproponowaliśmy panią Annę Horoszczak, która mieszka w Michałowie i od 4 lat jest członkiem rady sołeckiej - przedstawił radny Artur Wandycz. - Wieloletnie doświadczenie na stanowisku dyrektora technicznego, gdzie zarządza zespołem utrzymania ruchu i inwestycji, a także zdobyte wykształcenie wyższe na kierunku Budownictwo na Politechnice Wrocławskiej to strona zawodowa, która mówi sama za siebie. Do tego trzeba podkreślić, że pani Ania, córka Niny i Bogdana Szpytko oprócz aktywnej działalności w radzie sołeckiej prowadzi także chór w Cerkwi parafii prawosławnej pw. Świętego Archanioła Michała w Michałowie. Tych atutów jest znacznie więcej i jestem przekonany, że mieszkańcy docenią młodość i doświadczenie i oddadzą głos na panią Anię, abyśmy mogli wspólnie realizować zamierzone cele - dodaje Artur Wandycz.
Nam udało się zapytać nową kandydatkę, popieraną przez największy klub radnych w naszej gminie o plany na najbliższy rok.

- Przede wszystkim chcę kontynuować tę pracę, która już została, dzięki współpracy z Panem Burmistrzem oraz większością radnych w Michałowie, Żabicach i Ogrodzisku wykonana - podkreśla kandydatka. - Od 2018 roku widać sporą zmianę w myśleniu o gminie. Podejmowane działania są bliżej mieszkańców i myślę, że jest to słuszny kierunek - dodaje Anna Horoszczak.
Jak udało nam się ustalić, drugim kandydatem jest startujący ze swojego "prywatnego" komitetu wyborczego Wojciech Ardnt. Na razie nie udało nam się z nim skontaktować, a w przestrzeni publicznej nie natrafiliśmy póki co na informacje o tym kandydacie. Czy start w wyborach bez poparcia największego klubu radnych pozwoli mu realizować jakiekolwiek postulaty? Ciężko odnieść takie wrażenie. O wynikach przekonamy się już niebawem, dokładnie 16 kwietnia.