Burmistrz Tomasz Kulczyński zaprasza miłośników turystyki pieszej i rowerowej do udziału w konkursie fotograficznym "Aktywnie w Gminie Chocianów". Celem konkursu jest promowanie walorów przyrodniczych Gminy Chocianów oraz propagowanie postawy zdrowego i ekologicznego trybu życia poprzez zachęcanie do prozdrowotnych form aktywności i rekreacji. Kto i jak może wziąć udział w konkursie?

Zadaniem uczestników konkursu będzie przedstawienie fotografii pokazującej aktywnie spędzony czas w Gminie Chocianów w okresie od czerwca 2023 do września 2023 roku. W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy mieszkańcy gminy Chocianów. Jedna osoba może zgłosić tylko 1 zdjęcie. Musi być ono wykonane na terenie Gminy Chocianów. Dodatkowo muszą być dobrej jakości, wydrukowane w formacie A4 oraz czytelnie opisane na odwrocie (imię i nazwisko autora zdjęcia oraz kontaktowy numer telefonu, a także wskazanie miejsca wykonania zdjęcia).

- Fotografie można zgłaszać w terminie od 17 września do 20 września 2023 r. w godzinach od 7.30 do 15:30. Zgłoszenia przyjmowane są w Regionalnym Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 5 w Chocianowie. Do zgłaszanych fotografii należy dołączyć formularz zgłoszeniowy oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Ogłoszenie wyników konkursu zaplanowane jest na 22 września 2023 r. podczas zakończenia rajdu rowerowego z okazji "Dnia bez Samochodu" organizowanego w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności 2023, którego tematem tegorocznej kampanii jest "OSZCZĘDZAJ ENERGIĘ". Dla autorów 3 wybranych przez Komisję konkursową fotografii przewidziane są nagrody rzeczowe - informują organizatorzy konkursu. - Zachęcamy do zgłaszania zdjęć z aktywnie spędzanego czasu wolnego, uprawiania różnych dyscyplin sportu na terenie Gminy Chocianów - dodają.
Organizatorem konkursu jest Urząd Miasta i Gminy w Chocianowie. Regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenia można pobrać poniżej.