Udany przejazd ulicami Chocianowa, w którym bez wstydu (wbrew narracji opozycyjnego portalu dezinformacyjnego) wzięli udział mieszkańcy Miasta i Gminy Chocianów odbył się w ubiegłą sobotę, 17 września. To właśnie wtedy Chocianów świętował Dzień bez samochodu pod patronatem Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Reportaż przygotowała chocianowska telewizja (nagranie poniżej).

Przypomnijmy, że w wielu miastach z tej okazji przejazd autobusami jest darmowy, jednak w naszej gminie bezpłatna komunikacja to standard, dlatego Burmistrz Tomasz Kulczyński postanowił w inny sposób dołączyć do tej akcji. Tym samym Chocianowianie kolejny już raz mogli wziąć udział w rodzinnym rajdzie rowerowym oraz marszu nordic walking (czytaj: "Burmistrz zaprasza na rower" oraz "Rower dla uczestnika dzisiejszego rajdu").

Uczestnicy wystartowali z chocianowskiego Rynku o godzinie 16:00, skąd wyznaczoną trasą dotarli do sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Odkrywców Polskiej Miedzi przy ulicy Wesołej. Tam na uczestników czekały nie lada atrakcje, jak loteria fantów ufundowanych przez sponsorów, dmuchańce, popcorn i kiełbaski, a także narko i alko google, w których każdy mógł sprawdzić, jak widzą osoby będące pod wpływem tych środków. Nie zabrakło także nagród dla uczestników konkursu plastycznego - przekazali dziennikarze chocianow.tv.
Całe nagranie lokalnej telewizji obejrzycie pod tym artykułem. Poniżej znajdziecie także galerię zdjęć z tego dnia. Wbrew twierdzeniom lokalnej opozycji uczestnicy przejazdu nie powinni mieć sobie nic do zarzucenia. Dlaczego o tym wspominamy? 

Opozycja atakuje "wstydem i żenadą"

Chocianowska opozycja przyzwyczaiła nas już do swoistego "odjazdu od rzeczywistości". Niestety wśród mącicieli słowem odnalazł się były prokurent jednej z gminnych spółek, który od czasu politycznej porażki jego pryncypała przerzucił się na zawód blogera i wypisuje swoje wyobrażenia o rzeczywistości na jednym z portali (z nazwy kojarzonym z Chocianowem).

- Ten pan, który sam tytułuje się redaktorem, śmiał stwierdzić, że rowerowa impreza naszego kolegi Piotra Wandycza, podczas której strażacy upamiętnili bohaterów z Nowego Jorku, ofiary zamachów na World Trade Center to "wstyd i żenada". To oczywiste stanięcie w obronie opozycyjnego radnego Piecha, który sam dostrzegł, że jego zachowanie na sesji rady nie było właściwe - przypomina radny Artur Wandycz, szef Klubu Chocianów 2023. - Przykro mi, że są w Chocianowie osoby, które uczestników udanych i licznych imprez, mieszają z błotem. Szkoda, że kiedy oni byli u władzy nie wpadli na to, aby cokolwiek dla ludzi zorganizować. To pokazuje, że boli ich nasze działanie, dlatego my się nie przejmujemy i nadal robimy wszystko dla mieszkańców - dodaje Artur Wandycz.
Przypomnijmy, że chodzi o zachowanie radnego Piecha, który podczas ostatniej, wrześniowej sesji postanowił nadwyrężyć niepisaną zasadę opartą na interpretacji artykułu 25a Ustawy o samorządzie gminnym (czytaj: "Wandycz o zachowaniu Piecha: Wstyd i żenada"). Właśnie w dziwacznej obronie tej dalekiej od przyjętych zasad demokracji postawy stanął pseudoredaktor, uznając, że najlepszą obroną jest atak i dlatego oberwało się zwykłym mieszkańcom, którzy 11 września wsiedli na rower (czytaj: "Przejazdem upamiętnili strażaków - ofiary WTC").

Ubiegłosobotnia akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, co widać na poniższych zdjęciach oraz nagraniu. To pokazuje, że tylko w opozycyjnych głowach słowa "wstyd i żenada" znaczą coś skrajnie innego.