Od wtorku, 9 marca Urząd Miasta i Gminy Chocianów wraca do trybu pracy, jaki pamiętamy sprzed pandemii. Mieszkańcy, którzy potrzebują załatwić ważne dla siebie sprawy, nie będą od jutra musieli czekać przed wejściem do budynku.

Przypomnijmy, że od połowy października w trybie zdalnym pracowały niektóre instytucje na terenie miasta i gminy Chocianów. O takiej decyzji poinformował wówczas naczelnik wydziału organizacji i kadr w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów. Pomimo, iż magistrat funkcjonował w trybie wewnętrznym, petenci nadal byli obsługiwani, jednak tylko w nagłych sprawach (głównie rejestracja i wydawanie aktów zgonu) po wcześniejszym kontakcie telefonicznym, a wszelkie inne sprawy wymagające natychmiastowych działań były wyjaśniane przez pracowników telefonicznie.

- Nie może być tak, ze mieszkańcy czekają w kolejce, aby wejść i załatwić ważne sprawy. To my jesteśmy dla Państwa. Nie dajmy się zwariować. Urząd zaprasza i czeka, aby pomóc Państwu jak zawsze w ważnych dla Was sprawach, które zawsze Państwo załatwiali w Urzędzie, po to jesteśmy - mówi Burmistrz Kulczyński. - Koronawirus nie może utrudniać mi także spotkań z mieszkańcami, dlatego zapraszam w każdy wtorek, jak było wcześniej. Ja jestem dla Państwa i przy zachowaniu obecnych przepisów sanitarnych jestem przekonany, że damy radę się spotkać. Jak Państwo wiecie, wiele spraw możemy załatwić wspólnie, dlatego otwieram urząd i zapraszam - dodaje Kulczyński.
Urząd nadal będzie przyjmował dokumenty przesyłane droga elektroniczną na adresy e-mail: bok@chocianow.pl oraz przez ePUAP – skrytka ePUAP: umigchocianow. Wszyscy, którzy w obawie przed zachorowaniem na COVID-19 nadal mogą skontaktować się z urzędnikami pod numerami telefonów Urzędu Miasta i Gminy Chocianów: (76) 818 50 41, (76) 818 50 20, (76) 818 40 50, (76) 818 42 16, (76) 818 51 38, (76) 818 50 03.
[KN]