Kolejne rządowe środki trafią do naszego regionu! Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wyniki pierwszej edycji pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych - Rządowy Funduszu Polski Ład, a minister Krzysztof Kubów przekazał na ręce Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego bon na kwotę 7 milionów 350 tysięcy złotych. To kolejne środki zewnętrzne w budżecie gminy w tej kadencji. Co uda się zrealizować za te pieniądze?

Rządowy plan rozwoju na lata pomoże wyjść samorządom z kryzysu wywołanego pandemią COVID-19 i zrobić epokowy skok cywilizacyjny. Także Gmina Chocianów zyska na Polskim Ładzie. Za sprawą decyzji Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego w Chocianowie powstanie centrum przesiadkowe, z którego skorzystają m.in. użytkownicy bezpłatnej komunikacji autobusowej oraz pasażerowie kolei, która wróci do naszej gminy po ponad 20 latach.

- Tak jak Państwu obiecałem zrewitalizujemy cały teren przy dworcu PKP wraz z parkiem i drogą - pozyskane na ten cel 4.500.000 złotych, tj. aż 90% kosztów inwestycji zadania, gdzie stworzymy Regionalne Centrum Patriotyzmu im. Marii i Lecha Kaczyńskich - poinformował w mediach społecznościowych Burmistrz Tomasz Kulczyński (cały wpis dostępny na stronie: https://www.facebook.com/BurmistrzChocianowa/posts/263491272454892). - Największa inwestycja drogowa ostatnich lat odbędzie się na "osiedlu Wesoła". Tak jak Państwu obiecałem przebudujemy ul. Wesołą i Armii Krajowej - pozyskaliśmy na ten cel 2.850.000, tj.95% kosztów inwestycji zadania - dodał włodarz naszej gminy.
To wszystko możliwe jest za sprawą wielu spotkań Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego z najważniejszymi politykami, o czym pisaliśmy na naszym portalu wielokrotnie w artykułach: "Coraz więcej ważnych gości u Burmistrza Kulczyńskiego", "Spotkanie samorządowców z Premierem", "Marszałek Witek: macie mądrego gospodarza", "Czudowska: jestem pod wrażeniem", a także "O przyszłych inwestycjach w Gminie Chocianów".

- Serdeczne podziękowania należą się wspierającym naszą Gminę w rozwoju tj. Pani Marszałek Elżbiecie Witek, Sekretarzowi Stanu KPRM Krzysztofowi Kubów, Senator RP Dorocie Czudowskiej, Helenie Krupskiej, Anecie Trela, Radnym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Piotrowi Karwanowi i Pawłowi Kura. Dzięki Współpracy, dobrym decyzjom i konsekwencji w działaniu nasz Chocianów zmienia się na lepsze - podziękował Burmistrz Tomasz Kulczyński.
Jak zauważają rządzący, to dopiero pierwszy nabór, w którym zostały rozdysponowane środki finansowe. Z uzyskanych informacji wynika, że w kolejnych Gmina Chocianów również będzie brała udział, dlatego możliwe, że to nie koniec inwestycyjnego bumu w naszej gminie. Do tej sprawy z pewnością powrócimy.