Po przerwie zimowej na boiska ligi okregowej wracąją piłkarze Stali Chocianów. Pierwszym rywalem "stalowców" będzie Górnik Lubin. Początek spotkania w sobotę 11.03 o godzinie 15:00. Transmisja na żywo na kanale chocianow.tv.

Za podopiecznymi Huberta Urbańskiego bardzo udana runda jesienna, podczas której chocianowscy zawodnicy wygrali aż 10 spotkań, 3 zremisowali, zaś dwa mecze padły łupem rywali. W ostatecznym rozrachunku daje im to 33 punkty, co przekłada się na drugie miejsce w ligowej stawce. Do prowadzącej Iskry Księginice Stal traci siedem "oczek".

Gotowi na kolejne zwycięstwa

Podczas przerwy w rozgrywkach Stal nie próżnowała na rynku transferowym. Zespół wzmociło czterech zawodników (zdjęcia poniżej): Fabian Frankowski (ex Górnik Polkowice), Patryk Morawski (ex Kalina Sobin), a także Daniel Walasek i Łukasz Stachów (ex Sparta Przedmoście). W ramach przygotowań do nadchodzącej rundy Stal rozegrała cztery mecze kontrolne. W pierwszym z nich mierzyła się z Pogonią Góra, a spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Tydzień później bolesną porażką 3:10 zakończył się sparing z Chojnowianką Chojnów. Przełamanie nastąpiło w kolejnym meczu. Rywalem chocianowian była drużyna Polonii Środa Śląska, a spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2. Ostatnim sprawdzianem przed wznowieniem ligowych rozgrywek był mecz przeciwko Kalinie Sobin, podczas którego "Stalowcy" urządzili sobie prawdziwy trening strzelecki wygrywając aż 14:0. Teraz przed naszymi zawodnikami trudne zadanie. Do Chocianowa zawita zespół Górnika Lubin, z którym Stal ma do wyrównania rachunki za poprzednią rundę.

W najbliższa sobotę, tj. 11.03.2023 startuje runda wiosenna klasy okręgowej. Zapraszamy na stadionie w Chocianowie, gdzie naszym rywalem będzie drużyna Górnik Lubin, która po 15 kolejkach zajmuje 6 lokatę w tabeli. Mecz o godzinie 15:00. Stalowcy czas na rewanż. Zapraszamy - dodają działacze Stali Chocianów.
Wówczas w spotkaniu rozegranym w Lubinie lepsi okazali się Górnicy, którzy wygrali 4:1. Zapowiada się świetne widowisko, na które już teraz wszystkich Państwa zapraszamy! Początek meczu w sobotę 11.03. o godzinie 15:00. Dla tych, którzy nie mogą osobiście pojawić się na stadionie Stali transmisję live poprowadzi lokalna telewizja chocianow.tv na swojej stronie w mediach społecznościowych. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.