Już w najbliższą niedzielę na kolejne 5 lat wybierzemy Prezydenta RP. Czy w Pałacu Prezydenckim gospodarzem nadal będzie Andrzej Duda, czy może jego miejsce zajmie Rafał Trzaskowski? O tym zdecydują wszyscy obywatele Polski. Z tej okazji MSWiA ogłosiło drugą turę konkursu, w którym można wygrać wóz strażacki.

I turze wyborów frekwencja w naszej gminie wyniosła blisko 62%. Największą liczbą oddanych głosów mogą poszczycić się wyborcy, którzy głosowali w Brunowie i Parchowie. W swoich okręgach przekroczyli 69% frekwencji. Niekwestionowanym zwycięzcą w naszej gminie okazał się wtedy Andrzej Duda (w Chocianowie zdobył ponad 50% wszystkich głosów). Inaczej jednak było w skali kraju. Ubiegający się o reelekcję Duda co prawda utrzymał prowadzenie otrzymując 43,5%, natomiast to nie wystarczyło na zwycięstwo i teraz zmierzy się z Trzaskowskim (30,46% głosów).

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ponownie sfinansuje wozy strażackie dla gmin o najwyższej frekwencji wyborczej. Tym razem więcej gmin ma szansę zgarnąć wóz, bowiem w konkursie sfinansowanych zostanie 49 wozów, po jednym na każde dawne województwo. Wynika z tego, że na Dolnym Śląski szanse na wsparcie mają aż 4 gminy. Tym samym łatwiej będzie ten konkurs wygrać. Zasada jest prosta - trzeba iść głosować.

Do udziału w wyborach na antenie lokalnej telewizji Chocianow.tv zachęcali lokalni politycy. Przypominamy wideo i zachęcamy do aktywnego udziału w niedzielnych wyborach.
[KN]