W naszej gminie rok 2021 przyniósł wiele zmian na stanowiskach dyrektorskich, o czym pisaliśmy już bardzo dużo. Również nowa osoba pojawiła się w Regionalnym Centrum Kultury. Od początku tego roku obowiązki dyrektora RCK pełni chocianowianka Joanna Riss.

Joanna Riss, która zastępuje na stanowisku dyrektora Regionalnego Centrum Kultury Julitę Sambor, znana jest w naszej gminie od bardzo dawna. Od maja 2000 roku do lutego 2005 roku Joanna Riss była księgową w Szkole Podstawowej w Parchowie natomiast od marca 2005 roku do sierpnia 2020 roku była główną księgową w Szkole Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Trzebnicach.

Planujemy po zniesieniu obostrzeń, powrócić prężnie do organizacji imprez, miedzy innymi wieczorków muzycznych w Chocianowskim Parku Piastowskim, jarmarków odbywających się na Placu Wolności i organizacji imprez sportowych - informuje Joanna Riss, pełniąca obowiązki dyrektora Regionalnego Centrum Kultury. - Pomimo obostrzeń nadal odbywają się zajęcia on-line: Ognisko Muzyczne oraz zajęcia taneczne - dodaje szefowa centrum kultury.
Przypomnijmy, że pomimo obostrzeń epidemicznych w 2020 roku udało się zorganizować w naszej gminie wiele wspaniałych inicjatyw. Wśród nich m.in. Wieczorki Muzyczne w Chocianowskim Parku Piastowskim, o których wielokrotnie pisaliśmy na naszym portalu: "Wieczorki Muzyczne w każdą sobotę", "Wieczorki Muzyczne powróciły (wideo)", "Wieczorek muzyczny także dzisiaj (wideo)", "Chocianow.tv znowu w akcji (wideo)", "Okiem kamery z lotu ptaka (wideo)", "Muzyka, taniec, leżaki, a nawet piwo (wideo)", "Dzisiaj ostatnie sierpniowe spotkanie z muzyką - będzie DISCO!".

Więcej o przyszłych wydarzeniach z pewnością przeczytacie na naszym portalu. Zapraszamy do śledzenia naszych artykułów.
[KN]