Każda z miejscowości gminy Chocianów zyska na tej inwestycji. Będzie nie tylko bezpieczniej dla wszystkich użytkowników dróg, ale także widniej. Chodzi oczywiście o wymianę oświetlenia ulicznego na terenie Miasta i Gminy Chocianów. Dzięki Burmistrzowi Tomaszowi Kulczyńskiemu udało się na ten cel pozyskać około 5 milionów złotych.

O tym, że Burmistrz Tomasz Kulczyński nie zwalnia tempa, a jego działanie spowodowało, że Chocianów odnosi kolejny spektakularny sukces finansowy za sprawą milionów złotych dotacji na kolejną ważną inwestycję, pisaliśmy na naszym portalu już wielokrotnie. Przyszedł czas, aby sprawdzić gdzie dokładnie pojawi się nowe oświetlenie. Ze względu na skalę tej inwestycji postanowiliśmy podzielić nasze artykuły na miejscowości. Dziś sprawdzamy Trzmielów.

W okręgu radnego Pawła Barana

Ta informacja z pewnością ucieszy mieszkańców sołectwa Trzmielów. Zgodnie z informacjami, jakie udało nam się uzyskać w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów w tej miejscowości nie tylko zostaną wymienione wszystkie punkty oświetlenia ulicznego, ale także sieć zostanie uzupełniona o jeden nowy punkt.

- Zgodnie z założeniami projektu wszystkie lampy oświetlenia zewnętrznego zostaną wymienione na nowe. To jednak nie wszystko, ponieważ w miejscach, które są niedoświetlone na już istniejącej sieci zostaną dołożone nowe lampy. Tak też stanie się w Trzmielowie, gdzie po wymianie będzie 36 ledowych punktów - wyjaśnia Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów.
Oprócz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, wymiana oświetlenia w Gminie Chocianów będzie świetnym sposobem na zaoszczędzenie publicznych pieniędzy. Realne oszczędności sięgną 60% obecnych wydatków, dzięki czemu więcej pieniędzy zostanie w budżecie na kolejne inwestycje.

Takiego światła w Gminie Chocianów jeszcze nie było

Aktualnie sieć oświetleniowa, większość słupów, opraw i szaf sterowniczych są stare, wyeksploatowane i ulegają częstym awariom. Niestety cała sieć zużywa zbyt dużo energii elektrycznej, a mimo to natężenie oświetlenia jest zbyt małe. Zarówno wzdłuż ulic i dróg gminnych występują na przemian miejsca prześwietlone i niedoświetlone. Dzięki konkretnemu działaniu Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego także to zagadnienie ulegnie spektakularnej poprawie.Zadanie ma zostać dofinansowane kwotą ponad 5 milionów złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 – 2020 ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Niebawem podzielimy się danymi dotyczącymi wymiany lamp w pozostałych miejscowościach naszej gminy, dlatego zachęcamy do śledzenia naszych kolejnych doniesień.
[KN]