Chociaż wielu nie dowierzało w jej powstanie, przychodnia w Trzebnicach staje się faktem. Jeszcze dwa miesiące temu było tu pusto, a dziś widać więźby dachowe. Jak zauważa wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Chocianowie Piotr Wandycz, także mieszkańcy wielu okolicznych miejscowości będą mogli czerpać korzyści z realizacji obietnicy burmistrza Tomasza Kulczyńskiego.

Nie musimy przypominać, że politycy, którzy jeszcze w 2018 roku aspirowali do najwyższych organów władzy w naszej gminie, niewiele ponad pół roku temu gardzili przedświątecznymi przygotowaniami mieszkańców Trzebnic. Ta sama metoda działania, jak wcześniej w sprawie wprowadzenia w naszej gminie bezpłatnej komunikacji czy teraz w obliczu kontynuacji reorganizacji systemu edukacji, tak wtedy w przypadku powstania przychodni medycznej oparta była i jest o polityczną grę na emocjach.

- My robimy to, co zostało obiecane mieszkańcom gminy Chocianów w kampanii wyborczej. To są zobowiązania na 5 lat, a narzucone przez burmistrza tempo jest duże, przez co już dziś na każdym kroku widać efekty ciężkiej pracy - mówi Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - Przykre jest to, że celowo ludzi wprowadza się w błąd twierdzeniami, że będzie coś innego niż się zapowiada. Ma to na celu zbicie chwilowego kapitału politycznego, ale ostatecznie kolejni wyborcy przekonują się, że kłamstwa zaadresowane do Chocianowian zamieniają się w zapomniany pył - konstatuje Wan.
Po raz kolejny do tego tematu powróciła także Telewizja Regionalna, która zapytała Piotra Wandycza, wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Chocianowie o postęp inwestycji. W materiale będącym podsumowaniem dotychczasowych prac wyraźnie widać, w jak ogromnym błędzie byli ci, którzy straszyli mieszkańców Trzebnic, Chocianowca, Żabic, Michałowa i wielu innych miejscowości. Zapraszamy do obejrzenia wideo.
[KN]