Radny Rady Miejskiej, Artur Wandycz demaskuje autora narzucanej w mediach społecznościowych narracji, kryjącej się "na profilu, który deklaruje pomoc dla szkół w Parchowie i Szklarach Dolnych". Wskazuje również, że organizowana wokół zmian administracyjno-księgowych retoryka kreowana jest "dla celów politycznych".

To nie pierwszy przypadek, kiedy szef najliczniejszego klubu radnych musi dementować kłamstwa opozycji. Niespełna 5 miesięcy temu cytowaliśmy radnego w artykule p.t. "Wandycz: Pichała manipuluje faktami z precyzją wirtuoza"
O tej poczytnej sprawie pisaliśmy już wielokrotnie w naszych artykułach: "Burmistrz dementuje zarzuty opozycji", "Ile kosztuje utrzymanie dzieci w naszych szkołach?", "Brak likwidacji szkół, burmistrz pojedzie do Szklar", "Burmistrz Kulczyński: opozycja kłamie", "Skarbnik: od lat oświata kosztuje najwięcej", czy "Polityczna pikieta i wyliczenia na kolejne lata". Teraz do tematu w mediach społecznościowych powraca Artur Wandycz, szef Klubu Radnych Tomasz Kulczyński 2018, który postanowił rozprawić się z fałszywymi tezami stawianymi przez politycznych oponentów.

"Rada Miejska nie likwiduje szkół, a reorganizuje, aby zaoszczędzone pieniądze były zagospodarowane dla wszystkich mieszkańców (...), odzyskuje gminne zabytki i majątek wyprzedany przez poprzedników bez celu i sensu", "wszystko będzie załatwiane wreszcie w jednym miejscu, zarówno wnioski 500+, zasiłki, opłaty, kwestie załatwiane w MZGKiM, PWK i OPS, a także w wydziale meldunkowym, wypisy, wyrysy itp." za czym "nie trzeba będzie jeździć po całym mieście"
W tym celu bezpośrednio zwraca się do drugiej radnej, która "na profilu, który deklaruje pomoc (...) okłamuje opinię publiczną w sposób ewidentny, trwały i celowy". Radny Wandycz wylicza kolejne kłamstwa, które znalazły się w mediach społecznościowych na profilu społecznościowym zatytułowanym jako "Komitet Obywatelski". Ten zwrot to suma skojarzeń z tzw. totalną opozycją, ukrywającą się od kilku lat pod hasłami "Koalicji Obywatelskiej" i "Komitetu Obrony".

- Znajomy język hejtu i nienawiści pojawił się na profilu, który deklaruje pomoc - zaznacza w pierwszych słowach swojego wpisu Artur Wandycz, szef większościowego klubu radnych - przykre, że wykorzystuje się sytuację reorganizacji - dodaje.

"Umówiliśmy się z Państwem na zmiany na lepsze, które ruszą naszą gminę, gdzie od wielu dekad nie działo się praktycznie nic. Efekty tej pracy widać, zarówno w Chocianowie i na wsiach. Plany inwestycyjne idą, przetargi ogłaszane są jeden za drugim i to właśnie najbardziej boli totalną opozycję, która jawnie kłamie i manipuluje opinią społeczną dla osiągnięcia własnych celów. Nie damy zakłamywać rzeczywistości"
W emocjonalnym wpisie na stronie radnego, który przewodniczy największemu w chocianowskiej Radzie Miejskiej klubowi radnych, odnajdujemy systematyczne prostowanie nieprawd. Radny pisze, że "kłamstwem jest, że samorząd kupił sobie nieruchomość za 400 tysięcy", "kłamstwem jest, że Rada Miejska inwestuje w urzędników i że likwiduje szkoły na wioskach", "kłamstwem jest, że wszystko jest załatwiane w Ratuszu i że będzie to drugi urząd", "kłamstwem jest, że Rada Miejska dopuściła się do przerostu zatrudnienia", oraz "kłamstwem jest zarzut rozbudowania administracji kosztem dzieci".

Na każde z pięciu zarzutów radny Wandycz ma też odpowiedzi, które są zgodne z prawdą: "samorząd kupił nieruchomość poniżej 400 [tysięcy złotych - przyp. red.]", "Rada Miejska nie likwiduje szkół, a reorganizuje, aby zaoszczędzone pieniądze były zagospodarowane dla wszystkich mieszkańców (...), odzyskuje gminne zabytki i majątek wyprzedany przez poprzedników bez celu i sensu", "wszystko będzie załatwiane wreszcie w jednym miejscu, zarówno wnioski 500+, zasiłki, opłaty, kwestie załatwiane w MZGKiM, PWK i OPS, a także w wydziale meldunkowym, wypisy, wyrysy itp." za czym "nie trzeba będzie jeździć po całym mieście".

"Kłamstwem jest, że Rada Miejska inwestuje w urzędników i że likwiduje szkoły na wioskach", "kłamstwem jest, że wszystko jest załatwiane w Ratuszu i że będzie to drugi urząd", "kłamstwem jest, że Rada Miejska dopuściła się do przerostu zatrudnienia", oraz "kłamstwem jest zarzut rozbudowania administracji kosztem dzieci"
Radny Artur Wandycz zwraca również uwagę, że "dzięki staraniom rady będzie to miejsce dostosowane dla osób starszych i niepełnosprawnych", a nie tak "jak do tej pory". Jednocześnie podkreśla, że "dzięki budynkowi" zakupionemu od spółki Tauron "nastąpi realna oszczędność". Stanie się to m.in. za sprawą "centralizacji zadań, a przede wszystkim" utrzymaniu szkół "w Parchowie czy Szklarach".

- Umówiliśmy się z Państwem na zmiany na lepsze, które ruszą naszą gminę, gdzie od wielu dekad nie działo się praktycznie nic - przypomina Artur Wandycz - Efekty tej pracy widać, zarówno w Chocianowie i na wsiach. Plany inwestycyjne idą, przetargi ogłaszane są jeden za drugim i to właśnie najbardziej boli totalną opozycję, która jawnie kłamie i manipuluje opinią społeczną dla osiągnięcia własnych celów. Nie damy zakłamywać rzeczywistości - dodaje radny.

"Znajomy język hejtu i nienawiści pojawił się na profilu, który deklaruje pomoc (...) przykre, że wykorzystuje się sytuację reorganizacji"
Z wpisu dowiadujemy się także, iż "działania podjęte przez rządzących", tj. "Klub TK 2018 oraz koalicyjny klub PiS" działają na korzyść mieszkańców. Realizowane są "zamierzone cele", a rada pracuje "na rzecz inwestycji, tak samo jak ludzie" zatrudnieni w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów. Na koniec radny podkreśla, że urzędnicy "na co dzień zmagają się z hejtem opozycji tylko za to, że pracują dla nas, dla mieszkańców Miasta i Gminy Chocianów".

To nie pierwszy przypadek, kiedy szef najliczniejszego klubu radnych musi dementować kłamstwa opozycji. Niespełna 5 miesięcy temu cytowaliśmy radnego w artykule p.t. "Wandycz: Pichała manipuluje faktami z precyzją wirtuoza". Tamta sprawa dotyczyła budowy trzebnickiej przychodni zdrowia, która aktualnie jest budowana, wbrew wróżbom opozycyjnej polityk.
[KN]