Wracamy do gorącego tematu zachowania radnego Piecha na ostatnich sesjach Rady Miejskiej. Po tym jak lokalna telewizja chocianow.tv opublikowała reportaż dotyczący działania radnego Piecha na szkodę mieszkańców, postanowiliśmy nasz materiał podzielić na dwie części. Dzisiaj część druga, czyli kolejny temat poruszony przez chocianow.tv (całość do obejrzenia poniżej).

Przypomnijmy, że w sobotę tydzień temu pisaliśmy o kolejnych matematycznych problemach radnego - całość znajdziecie na stronie: "Deficyt. Trudne słowo dla radnego". Dzisiaj wracamy do tematu opublikowanego w lokalnej telewizji chocianow.tv reportażu dotyczącego działania radnego na szkodę mieszkańców.

Piech przeciwko rolnikom i ich domownikom

Na 50. w tej kadencji sesji Rady Miejskiej w Chocianowie radni podejmowali decyzje dotyczące wyznaczenia miejsca, a także regulaminu określającego zasady prowadzenia handlu w piątki i soboty przez rolników i ich domowników. Jedyną osobą, która nie głosowała za tą propozycją był radny Piotr Piech.

- Na ostatniej, 50. sesji Rady Miejskiej w Chocianowie podjęliśmy uchwałę o utworzeniu tutaj oto w tym miejscu w Trzmielowie targu płodami rolnymi, gdzie nasi lokalni i nie tylko, rolnicy oraz producenci zdrowej, ekologicznej żywności będą mogli się wystawiać. Chciałbym też bardzo podziękować Panu Burmistrzowi Tomaszowi Kulczyńskiemu za tą inicjatywę, a także radnym, którzy głosowali za tą uchwałą - podkreślił przed kamerą lokalnej telewizji radny Artur Wandycz, szef klubu Chocianów 2023. - Niestety radny Piech wstrzymał się od głosu. Uważam, że wstrzymując się, to tak, jakby głosował przeciw, gdyż jakby wszyscy radni się wstrzymali uchwała by nie przeszła. W mojej ocenie radny Piech jest przeciwny polskim rolnikom, naszym lokalnym producentom i działa na szkodę mieszkańców naszego miasta i gminy Chocianów - dodał stanowczo radny Artur Wandycz.
Dziennikarze lokalnej telewizji przypomnieli, że w szczególnych przypadkach, kiedy głosowanie w radzie odbywa się większością bezwzględną, wówczas wszystkie głosy przeciwne i wstrzymujące się idą do jednego koszyka, dlatego, aby przyjąć niektóre szczególne uchwały większość musi uzbierać ponad 50% wszystkich głosujących.

- W tej sprawie na szczęście nie było to potrzebne, a na korzyść rolników głosowało 90% radnych uczestniczących w sesji. Do tego grona nie może jednak zaliczać się radny Piech - podkreślili redaktorzy chocianow.tv.
Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy radny Piech po czasie musi tłumaczyć swoje "wtopy". O wcześniejszych sprawach pisaliśmy w naszych artykułach: "Czy sam nie zrobił i żąda od innych?", "Cudze sukcesy na koncie radnego", "Mieszkańcy przejmują inicjatywę za radnego" oraz "Przypisywania sukcesów ciąg dalszy". Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.