Do naszej gminy już niebawem wróci bezpłatna komunikacja dla wszystkich mieszkańców, o czym poinformował na swojej stronie na jednym z portali społecznościowych Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński. Sprawdzamy kiedy możemy spodziewać się żółtych autobusów.

Jak podaje burmistrz, jeszcze przed epidemią koronawirusa prawie 30 tysięcy pasażerów miesięcznie przewoziła bezpłatna komunikacja po Chocianowie, wsiach, ale i do Lubina czy Polkowic. Decyzję, o możliwie najszybszym terminie powrotu włodarz naszej gminy podjął z uwagi na stopniowe zmniejszanie obostrzeń przez rząd.

Docierało do mnie wiele informacji od Państwa, że mój sztandarowy punkt wyborczy "Darmowa Komunikacja" jest niezbędna, potrzebna, że na stałe wpisała się w schemat funkcjonowania naszej gminy. Cieszę się - informuje Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński. - W pierwszych tygodniach czerwca żółte autobusy wrócą na trasy naszej gminy i dalej będą woziły Państwa za darmo - dodaje burmistrz.
wpisu na portalu społecznościowym możemy dowiedzieć się także, iż przymusowa przerwa oraz prognozowany przez rząd kryzys gospodarczy spowodowany przez COVID-19 zmusiły urzędników do weryfikacji dotychczasowego rozkładu jazdy, jednak całość zmian i oszczędności w schemacie funkcjonowania bezpłatnej komunikacji zostały oparte głównie na zgłoszeniach, uwagach i sugestiach użytkowników, które wpływały przez ostatni rok.

O wszystkich szczegółach powrotu bezpłatnej komunikacji na ulice naszej gminy będziemy informować na bieżąco.
[KN]