Święta to czas spotkań, rozmów, kolędowania i chwil spędzonych w gronie najbliższych. W tym wyjątkowym okresie nikt nie może czuć się samotny, dlatego Burmistrz Tomasz Kulczyński wraz z Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Honoratą Szulc w Regionalnym Centrum Kultury przyjęli osoby samotne i najbardziej potrzebujące.

Łamanie się opłatkiem i wspólne kolędowanie, występy chóru Soli-Deo oraz dzieci z grupy "Żabki" z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Chocianowie umiliły kolejne Spotkanie Wigilijne. Wydarzenie jest organizowane w naszej gminie już od kilku lat.

- To tak naprawdę symboliczny gest, który pokazuje jak jesteście dla nas ważni. Jest to kontynuacja tego, co już było, ponieważ dobre zwyczaje należy podtrzymywać – mówił na wstępie Burmistrz, Tomasz Kulczyński. - Szanowni Państwo dzisiaj wszyscy jesteśmy razem.

Tradycyjnie już oprócz wspólnej wieczerzy były także życzenia zdrowia, miłości do drugiego człowieka i wytrwania.

- Chciałbym życzyć żebyście Państwo mieli zawsze siły i zawsze wierzyli w to, że kolejny dzień będzie lepszy od poprzedniego - kontynuował Burmistrz Kulczyński - życzę Państwu, żebyście zawsze szli przez życie z głową podniesioną do góry i żebyście weszli w nowy rok z przeświadczeniem, że może być lepiej.

W spotkaniu oprócz Burmistrza i Kierownik OPS wzięli udział członek Zarządu Powiatu Polkowickiego Franciszek Skibicki, proboszcz Stanisław Łobodziec, Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Ślipko oraz Anna Jabłońska, Prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Dorosłym Specjalnej Troski.

[KN]