To właśnie z tym obszarem Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński wiąże plany obszaru aktywnej rekreacji dla mieszkańców Chocianowa i okolic. Niedawno włodarz naszej gminy pokazał bardzo wstępną koncepcję Dolnośląskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Dokładnie 10 sierpnia ubiegłego roku zadaliśmy pytanie, czy będzie odkryty basen w Chocianowie? Wszystko dlatego, że włodarz naszej gminy podzielił się ze swoimi sympatykami planami przygotowania strefy rekreacyjnej, która przyciągnęłaby mieszkańców szukających miejsca na bezpieczny relaks. Od wielu lat chocianowianie muszą jeździć na baseny odkryte do sąsiednich Polkowic i Lubina, albo na niekontrolowane obiekty wodne do Rokitek czy na Spaloną. Teraz ma się to zmienić.

Zgodnie z opracowaniami programu funkcjonalno-użytkowego, przedstawiam Państwu bardzo wstępną koncepcję Dolnośląskiego Centrum Sportu i Rekreacji, które stworzę dla Państwa na naszych chocianowskich basenach - poinformował Tomasz Kulczyński, włodarz Chocianowa. - Inwestycje tą rozwijać i kończyć będziemy w latach 2023-2026 - zaznacza Kulczyński.
Na grafikach zaprezentowanych w Internecie widać obszar dookoła chocianowskich basenów. Można na nich rozpoznać korty do tenisa, boisko do piłki nożnej, parkingi oraz oczywiście rozbudowaną infrastrukturę basenową.

- To pokazuje, że rytm pracy, który nadaliśmy stale sukcesywnie idzie do przodu. Kolejne programy, projekty i niedługo realizacje. Mam nadzieje, że w tej kadencji tj. do 2023r. nadamy właściwy ton rozwoju Miasta i Gminy Chocianów na kolejne lata i przyszłą kadencję tj. od 2023-2028r. - przewiduje Burmistrz Kulczyński. - Dlatego tak ważne jest obranie drogi stałego rozwoju naszej gminy, aby przez następne lata i kadencje mogła równać się z najlepszymi w regionie - dodaje włodarz Chocianowa.
Sądząc po komentarzach i popularności tej informacji, chocianowianie liczą na sukces tej inwestycji. Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli korzystać z atrakcji wodnych na miejscu.
[KN]