Chocianowianin Dawid Wolan zadebiutuje w roli sędziego głównego w meczu Koleje Dolnośląskie IV Lidze. Tym samym Chocianów po dziesięciu latach przerwy doczekał się arbitra na tym poziomie. Ostatnim, mieszkańcem tej miejscowości, który miał okazję gwizdać na tym szczeblu rozgrywkowym był Piotr Kusak.

Do zakończenia rozgrywek w Koleje Dolnośląskie IV Lidze pozostały dwie kolejki. Podobnie, jak przed rokiem w tym czasie szansę debiutu na tym szczeblu rozgrywkowym otrzymują najlepsi sędziowie klas okręgowych na Dolnym Śląsku. Jednym z nich będzie chocianowianin Dawid Wolan, który okazję zadebiutować dostanie w najbliższą niedzielę podczas meczu Łużyce Lubań – BKS Bolesławiec.

Tym samym Chocianów, po dokładnie dziesięciu latach przerwy doczekał się sędziego głównego na tym szczeblu rozgrywkowym. Poprzednim arbitrem na tym poziomie był Piotr Kusak, który prywatnie jest… kuzynem Dawida Wolana. Kusak swój ostatni mecz na poziomie IV ligi posędziował 7 czerwca 2014 roku w starciu AKS-u Strzegom z BKS-em Bolesławiec.