Orszak III Króli w 2021 roku będzie miał inną formę niż dotychczas. Nie będzie tradycyjnego pochodu i interesujących inscenizacji przy poszczególnych stacjach. To wszystko zastąpi "Mini Orszak".

Już wkrótce, 6 stycznia 2021 roku w Chocianowie odbędzie się Mini Orszak III Króli. Z powodu epidemii będzie miał inną formę niż dotychczas, bez tradycyjnego pochodu i inscenizacji przy poszczególnych stacjach, jakie miały miejsce w ubiegłym roku, gdy tłumy towarzyszyły Królom.

- Mini Orszak to wspólne kolędowanie, w którym występuje element pokłonu przed Świętą Rodziną. Odbywać się będzie w naszej parafii w taki sposób, który szanuje prawo i zapewnia bezpieczeństwo sanitarne osób uczestniczących, czyli w małych grupach z odpowiednim odstępem, i innymi zabezpieczeniami - informują organizatorzy. - 6 stycznia po każdej mszy świętej odśpiewamy wspólnie kolędy i oddamy w ten sposób hołd Świętej Rodzinie i Dzieciątku.
Uczestnicy Mini Orszaku otrzymają tradycyjne korony orszakowe, które będą wystawione przy wyjściu z kościoła. Organizatorem Orszaku jest Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Chocianowie.
[KN]