Od nowego roku szkolnego dojeżdżający z Chocianowa uczniowie Zespołu Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach dojadą na zajęcia na czas. Takie ustalenia przypieczętowali włodarze Polkowic Łukasz Puźniecki i Chocianowa Tomasz Kulczyński.

W trosce o dojazd mieszkańców Chocianowa uczących się w polkowickim Zespole Szkół w Polkowicach Burmistrz Chocianowa Tomasz Kulczyński spotkał się z Burmistrzem Polkowic Łukaszem Puźnieckim, dzięki czemu rozkład jazdy linii nr 25 relacji Chocianów – Polkowice – Chocianów od września 2021 roku ulegnie zmianie.

W tej sprawie pod koniec maja odbyło się spotkanie burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego z burmistrzem Chocianowa Tomaszem Kulczyńskim. Podczas spotkania wspólnie ustalono, że zaproponowana przez dyrekcję Zespołu Szkół korekta będzie rozpatrywana przy najbliższej zmianie rozkładu jazdy, który będzie obowiązywał od września tego roku - informuje Roman Tomczak, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Polkowice.
Jak się dowiedzieliśmy w maju tego roku do burmistrza Polkowic wpłynął wniosek od dyrekcji Zespołu Szkół w Polkowicach z prośbą o korektę godzin kursowania autobusu linii nr 25 relacji Chocianów – Polkowice – Chocianów. O co chodziło w tym wniosku?

Chodziło w nim o propozycję zmiany rozkładu jazdy linii nr 25 tak, aby autobus dowożący uczniów z Chocianowa i okolicznych miejscowości wyjeżdżał z Chocianowa wcześniej, tak, aby uczniowie ZS mogli być na zajęciach w Polkowicach przed godz. 8 rano. Wniosek zawierał także prośbę o korektę godzin kursowania autobusu nr 25 do Chocianowa, po zajęciach lekcyjnych - wyjaśnia Roman Tomczak, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Polkowice.
Dotychczas autobus z uczniami do Polkowic dojeżdżał trzy minuty po godzinie ósmej rano. Teraz ta sytuacja ma ulec znaczącej poprawie, z korzyścią dla wszystkich uczniów.

- W tej sprawie interweniowała także radna Dorota Kehle, która dostała zapewnienie od Pana Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, że ta sprawa zostanie załatwiona - komentuje Krystian Wan, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. - Reagujemy na głosy mieszkańców. Nie wszystko da się zmienić z dnia na dzień, ale interwencja w tej sprawie i dobra współpraca włodarzy Polkowic i Chocianowa przynosi efekty - dodaje Krystian Wan.
Dzięki tym decyzjom uczniowie od września co prawda będą musieli wcześniej pojawić się na przystanku autobusowym, ale przestaną spóźniać się na pierwszą godzinę lekcyjną. Będą także mogli zostać do końca ostatniej godziny lekcyjnej, bowiem odjazd autobusu powrotnego do Chocianowa zostanie specjalnie dostosowany.