Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów na jednym z portali społecznościowych zamieścił informację, z której wynika, że w naszej gminie pojawi się zapowiadane Centrum Obsługi Administracyjnej. Wszystko za sprawą odkupienia dworku, który znajduje się w centrum miasta u zbiegu ulic 3 Maja i Fabrycznej.

"Pomimo pierwotnej ceny 559,4 tysięcy złotych, dzięki właściwym decyzjom udało się wzbogacić zasób majątku Naszej Gminy jedynie za kwotę 385 tysięcy 001 zł"
Budynek, w którym w ostatnich latach mieścił się Tauron, pierwotnie służył mieszkańcom jako dom opieki Marienhutte, a później przedszkole. Teraz wrócił do własności gminy i w nim mieszkańcy zostaną obsłużeni przez urzędników. Tu bowiem powstanie Centrum Obsługi Administracyjnej.

Burmistrz i jego urzędnicy potrafią prowadzić negocjacje i odzyskiwać majątek gminy
Cieszę się, że moja strategia wbrew twierdzeniom totalnej opozycji okazała się słuszna i prawdziwakonstatuje na swoim profilu Burmistrz Tomasz Kulczyński - Pomimo pierwotnej ceny 559.400 złotych, dzięki właściwym decyzjom udało się wzbogacić zasób majątku Naszej Gminy jedynie za kwotę 385.001 złotych - dodaje burmistrz.

Będzie można załatwić wszystkie niezbędne sprawy administracyjne w jednym miejscu
Przypomnijmy, że to kolejny po Dworcu PKP budynek, który wraca do majątku gminy, chociaż jeszcze w ubiegłym roku opozycja na sesji Rady Miejskiej straszyła mieszkańców, że pieniądze na zakup tego budynku "trzeba będzie skądś zabrać". Jak się jednak okazuje burmistrz i jego urzędnicy potrafią prowadzić negocjacje i odzyskiwać majątek gminy zgodnie z planem. Dzięki temu niebawem będzie można załatwić wszystkie niezbędne sprawy administracyjne w jednym miejscu.
[KN]